Unilever Polska znalazła się wśród pięciu firm i organizacji publicznych wyróżnionych przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu (ETSC). Jury doceniło program BeSafe, którego jednym z zadań jest poprawa bezpieczeństwa pracowników, własnej floty oraz pozostałych użytkowników ruchu. Laureaci PRAISE Awards ogłoszeni zostali 13 października podczas spotkania w Brukseli.
Globalny program BeSafe wprowadzony został w polskim oddziale firmy w 2013 roku. Jednym z głównych obszarów, którego dotyczy jest bezpieczeństwo podróży. W jego ramach wdrożono procesy oraz procedury, których przestrzegać muszą nie tylko pracownicy Unilever Polska, ale również partnerzy zewnętrzni. Nadzór nad wszelkimi aktywnościami prowadzonymi w tym obszarze pełni powołany podkomitet Bezpiecznego Podróżowania, którego pracami kieruje jeden z członków zarządu Unilever Polska.
Procesy związane z bezpieczeństwem drogowym w Unilever dotyczą przede wszystkim trzech obszarów – zarządzania bezpieczeństwem podróży, środowiska pracy oraz podnoszenia kwalifikacji kierowców – powiedziała Edyta Karpiuk-Jagodzińska, Safety, Health & Environment Coordinator, która odebrała nagrodę w imieniu Unilever Polska.
Firma Unilever jest producentem żywności, kosmetyków i środków czystości pod markami jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada 24marki. Unilever jest właścicielem 4 fabryk na terenie Polski: w Baninie koło Gdańska , Bydgoszczy, Katowicach oraz w Poznaniu. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie
-
28.07.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 11 sierpnia
-
27.07.2023
Biedronka zamyka obieg polietylenu
-
18.07.2023
Trwa nabór do 17. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”