Fundacja Agory rozpoczyna zbiórkę 1% podatku na akcję społeczną „Umierać po ludzku”, organizowaną wspólnie z „Gazetą Wyborczą”.
To już trzecia zbiórka 1% podatku prowadzona przez Fundację Agory. Zgromadzone środki organizacja przeznaczy na potrzeby akcji społecznej która ma przybliżyć temat umierania, wspomóc hospicja i promować wolontariat.
Fundacja Agory planuje rozszerzać swoje działania, łącząc akcje prospołeczne prowadzone poszczególnych mediów Agory. – Wszystkie media naszej spółki działają prospołecznie, pomagając potrzebującym w różny sposób oraz promując postawę obywatelską i proekologiczną – mówi Michał Sołtysiak, nowy wiceprezes Fundacji Agory i jednocześnie szef akcji społecznych „Gazety Wyborczej”.
Fundacja będzie nadal finansować i współorganizować akcje społeczne prowadzone przez media Agory, z „Gazetą Wyborczą” na czele (m.in. „Dzieciaki do domu”, „Polska biega”), wspierać kulturę (Nagroda Literacka Nike, „Zeszyty Literackie”) oraz wspomagać finansowo ciężko chore i niepełnosprawne dzieci przez działania prowadzone wspólnie z innymi organizacjami.
zobacz także
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
20.04.2026Wydarzenia
Razem dla dobra zwierząt. Dołącz do Forum Karmimy Psiaki

