Dnia 8 maja, w Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Polsce tradycyjnie rozpoczął się Tydzień PCK, podczas którego pracownicy i wolontariusze przeprowadzają akcje przybliżające społeczeństwu idee i działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizowane są pikniki, spotkania młodzieży, akcje poboru krwi, konkursy wiedzy o Czerwonym Krzyżu i kwesty. W tym roku przewidziane są m.in. układanie „żywego czerwonego krzyża” w Tomaszowie Mazowieckim, rajd rowerowy w Szamotułach, czy organizowany od ponad 30 lat Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Polskim Czerwonym Krzyżu, który odbędzie się w Zielonej Górze.
Polski Czerwony Krzyż to najstarsza, powstała w 1919 roku, organizacja humanitarna w Polsce. Jej główną misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.
8 maja to rocznica urodzin Henry Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża i pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.). Obchodzony jest w 192 państwach na całym świecie jako największe święto humanitaryzmu – Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
12.05.2022
„Druh znaczy przyjaciel” – Dem zaprojektował polsko-ukraiński słowniczek dla dzieci
-
11.05.2022
Dzień bez Śmiecenia — inauguracja letniej edycji Operacji Czysta Rzeka
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach