Twarzą w twarz
Czy możliwe jest narzekanie na brak pracy? Na pewno niejednokrotnie myśleliśmy sobie jak świetnie byłoby nie musieć pracować. Są jednak tacy, dla których posiadanie jakiegokolwiek nawet zatrudnienia jest powodem do radości i dumy. I to nie ze względu na wymiar ekonomiczny.
Osoby, które miały problemy ze zdrowiem psychicznym i doświadczyły pobytu w szpitalu psychiatrycznym w przeważającej większości przypadków mają problem ze znalezieniem pracy. Pracodawcy niechętnie ich zatrudniają i powierzają najmniejsze choćby obowiązki. Najczęściej ze względu na niewiedzę o możliwościach i umiejętnościach takich osób oraz ze zwykłego strachu przed nimi.
Zespół Regionalny Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego przy wsparciu TBWA Telescope przygotował kampanię społeczną mającą na celu rozpowszechnienie w Polsce modelu domów – klubów Zatrudnienia Przejściowego, których na świecie działa ponad 400.
Nowojorska idea clubhouse, czy też inaczej Domów pod Fontanną, polega na przygotowywaniu osób hospitalizowanych psychiatrycznie do podjęcia stałej pracy. Jak piszą organizatorzy tej akcji, placówki te "motywują i przygotowują osoby z problemami zdrowia psychicznego do podjęcia i kontynuowania zatrudnienia na otwartym rynku pracy, a jednocześnie przekonują i wspierają pracodawców w gotowości ich zatrudniania".
Przygotowana kampania przypomina także o tym, że użyteczna i pożądana przez pracodawcę praca spełnia dodatkowo funkcję rehabilitacji.
Na rzecz kampanii przygotowano spoty radiowe oraz citylighty użyczone przez firmę AMS.
opr. mateoosz
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
18.11.2024
Startuje 24. MFF WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca