EKO – elegancja, klasa, odwaga. Bycie „eko” to podejmowanie decyzji z myślą o zasobach naturalnych oraz wytwarzanych odpadach. Pomóc ma w tym „Ekoszyk” – kampania Ministerstwa Środowiska, której celem jest pokazanie, że życie według ekologicznych wzorców nie jest wcale trudne i nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Wspierają ją znane osoby, m.in. Olga Bończyk, Lora Szafran i Ewa Jagielska-Żak, która zaprojektowała ekotorby, które z kolei zostaną wystawione na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na stronie www.ekoszyk.com.pl można dowiedzieć się, jak kupować zdrowo i przyjaźnie dla środowiska. Strona zawiera informacje o tym, co to są ekoznaki, które torby są ekologiczne, czym kierować się wybierając kosmetyki, żywność lub środki czystości i jak uniknąć płacenia za ukryte koszty opakowania.
Ekoszyk ma swój profil na Facebooku, a w ramach kampanii Ministerstwo prowadzi konkurs, w którym można wygrać ekologiczną torbę wielokrotnego użytku.
M. Czerepak
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży


