W warsztatach przygotowanych przez Humanity in Action Polska pod hasłem „POLAND in Theory and Practice: from Resistance to Solidarity, from Transformation to Civic Society” („Polska w teorii i praktyce: od oporu do Solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego”) wzięło udział 20 młodych ludzi z Polski, Niemiec, Ukrainy i USA. W ich trakcie wypracowało sześć pomysłów na antydyskryminacyjne kampanie społeczne.
Wyniki warsztatów zostaną zaprezentowane na spotkaniu 20 lipca w kawiarni Fawory na ul. Mickiewicza 21 w Warszawie. Spotkanie potrwa od 16 do 19.30, goście mogą przyjść na jego całość bądź część. Językiem roboczym będzie angielski.
W trakcie prelekcji, warsztatów i wizyt studyjnych uczestnicy programu mieli możliwość kontaktu z ekspertami i doświadczonymi aktywistami (m.in. z prof. Zdzisławem Machem, prof. Andrzejem Rychardem, dr. Adamem Bodnarem, Anną Dryjańską z fundacji Feminoteka, Joanną Garnier z fundacji La Strada, Beatą Tokarz-Kamińską z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Rafałem Pankowskim ze stowarzyszenia Nigdy Więcej). Dodatkowo uczyli się od specjalistów, w jaki sposób tworzyć atrakcyjne i skuteczne kampanie społeczne.
Po programie każdy uczestnik powinien w ciągu roku wdrożyć swój projekt na rzecz praw człowieka (tzw. action project). Najlepsze pomysły mają szansę otrzymać wsparcie finansowe w postaci mini-grantów. Wszystkie mogą liczyć na pomoc merytoryczną oraz wsparcie instytucjonalne ze strony sieci HIA.
Przebieg programu można śledzić na bieżąco na blogu prowadzonym przez uczestników. Akcja ma także swój profil na Facebooku.
Portal kampaniespoleczne.pl jest patronem medialnym programu.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
17.01.2025
Lisner wycofuje jaja z chowu klatkowego ze wszystkich swoich produktów
-
16.01.2025
Trwa nabór zgłoszeń do raportu FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2024. Dobre praktyki”
-
15.01.2025
Pustułki w zakładach Cemex Polska: udany sezon lęgowy 2024
-
09.01.2025
1,5 mln nowych ryb trafiło do Odry
-
07.01.2025
Mattel dostosowuje swoje gry do potrzeb osób nierozróżniających kolorów
-
23.12.2024
Mennica Polska wybiła pierwszą monetę zaprojektowaną przez dziecko