Startup Grind Warsaw po raz trzeci w tym roku zaprasza na rozmowy o biznesie. Tym razem spotkanie będzie poświęcone tematyce energetyki.
Karol Bielecki, student Politechniki Warszawskiej, znalazł zastosowanie w branży dla dronów z kamerami termowizyjnymi i systemem monitorowania. Założył z kolegami startup Trójfazowy. Opowie o tym z jakimi wyzwaniami boryka się oferując swoje innowacyjne rozwiązanie i czego potrzebuje, żeby móc działać na dużą skalę.
Chwilę później o współpracy ze startupami i naukowcami organizatorzy porozmawiają z przedstawicielem świata korporacji Arkadiuszem Świerczewskim. Przez 8 lat był inwestorem w funduszu Warsaw Equity Holding, od kwietnia tego roku odpowiada za strategię innowacji w PKN ORLEN S.A. – największym koncernie paliwowym w tej części Europy. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, czy tak duża organizacja potrzebuje startupów, czy może to one bardziej potrzebują jej.
Głośno o potrzebie innowacji w energetyce mówi Unia Europejska. Alternatywne źródła energii, zwiększanie efektywności konwencjonalnych źródeł energii, inteligentne zarządzanie to tematy, w których rozwiązania wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Co ma zrobić naukowiec czy startup, który ma pomysł, a może nawet prototyp, a nie ma zaplecza biznesowego ani finansowego, żeby przekuć go na komercyjne rozwiązanie? O tym opowie Marek Marzec, który rozwija w Polsce KIC InnoEnergy inwestujące w energetyczne projekty. Wcześniej jako broker innowacji na Politechnice Gdańskiej budował relacje pomiędzy nauką i biznesem.
Organizatorzy deklarują, że nie chcą studzić entuzjazmu i optymizmu kipiącego w startupach, ale nakreślić realia i wskazać pewne ograniczenia prawne i ekonomiczne w temacie startupowych innowacji. Temu ma służyć wystąpienie głównego ekonomisty PKN ORLEN Adama Czyżewskiego, który podzieli się makroekonomicznym spojrzeniem na polski rynek energetyczny.
Wiele energetycznych projektów badawczych wspieranych jest w kraju przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O tym, nad czym pracują doktorzy i profesorowie, z kim znajdują wspólny język przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla energetycznego biznesu opowie zastępca dyrektora NCBiR – Leszek Grabarczyk.
Po wywiadach przeplatanych rozmowami z uczestnikami na widowni przewidziany jest czas na networking. Naukowcy, studenci albo twórcy startupów mogą porozmawiać z prelegentami albo zaproszonymi gośćmi zajmującymi się profesjonalnie tematem inwestycji i energii w Polsce.
Spotkanie odbędzie się 31 lipca o 18:00 w Auli Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141 w Warszawie. Więcej o Startup Grind Warsaw przeczytać można na stronie www. Szczegóły wydarzenia i rejestracja znajdują się na stronie startupgrind.com.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym