Od przyszłego tygodnia telewizja publiczna nieodpłatnie będzie emitowała spot przypominający o problemie nieuregulowania prawnego związków par jednopłciowych w Polsce i zachęcający do działania na rzecz zmiany tej sytuacji. Kampanię przygotowała agencja Lowe Warsaw na zlecenie Kampanii Przeciw Homofobii.
Narratorka opowiada o wspólnym życiu z „kimś obcym” – używa tego określenia, ponieważ w świetle polskiego prawa osoby żyjące w związkach jednopłciowych są dla siebie zupełnie obce. TVP 1 zadeklarowała dziesięć emisji filmu, który przygotowano także w 30-sekundowej wersji. Jak podaje Gazeta Wyborcza, decyzję o emisji spotu skrytykowała na łamach Frondy.pl Krystyna Pawłowicz.
Organizacje pozarządowe mające status organizacji pożytku publicznego (OPP) mają możliwość uzyskania nieodpłatnego czasu antenowego na emisję swoich kampanii społecznych w programach Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale Bezpłatne emisje.
Film został opublikowany w internecie w kwietniu tego roku, opisywany był wtedy na łamach portalu kampaniespołeczne.pl.
zobacz także
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
20.04.2026Wydarzenia
Razem dla dobra zwierząt. Dołącz do Forum Karmimy Psiaki
