Mapa Kultury to pierwszy ogólnopolski portal społecznościowy promujący polską kulturę regionów. Może także pełnić funkcję narzędzia edukacyjnego dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Projekt ma na celu zachęcenie do poznawania swojej kultury lokalnej i dzielenia się swoimi relacjami z innymi. Hasło promujące portal brzmi „Kultura cię zaskoczy – zaskocz innych, opowiedz o swoim miejscu”
Mapa Kultury jest tworzona przez jej użytkowników. Na portalu można m.in. opisać swoje ulubione „kulturalne” miejsce, zaprezentować wyjątkową lokalną historię, stworzyć własny szlak turystyczno-kulturowy, albo po prostu dowiedzieć się więcej o wybranym regionie Polski, miejscu lub osobie z nimi związanej. Wszystkie wpisy mogą być komentowane i oceniane przez użytkowników, stając się tym samym interaktywnym źródłem informacji i miejscem dyskusji o „małej historii” Polski.
Wyszukiwarka jest oparta na platformie Google Maps, która w przyszłości będzie nadal rozwijana o nowe funkcjonalności, takie jak: możliwość tworzenia szlaków tematycznych, zwierających lokalizację GPS, przesyłanie treści oraz zdjęć z telefonów komórkowych, tworzenie wirtualnych wycieczek w oparciu o Google Earth. Dodatkowo portal będzie przystosowany dla osób niewidomych i niedowidzących poprzez dwie funkcjonalności, możliwość powiększania treści oraz syntezator mowy IVONA, który pozwala na automatyczne przekształcanie tekstu do mowy.
Projekt jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Kultury oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
29.04.2022
Polonez na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
-
28.04.2022
Saype przy wsparciu Lavazzy stworzył gigantyczne dzieło w sercu Wenecji
-
27.04.2022
Na Disney Channel rusza pasmo w polskim języku migowym (PJM)
-
25.04.2022
„Kawa za książkę” w Green Caffè Nero
-
22.04.2022
Dzień Ziemi 2022 — miejski happening w Krakowie
-
21.04.2022
Słodki smak pomagania — Pralina Ukraina podbija serca i kubki smakowe Polaków