Kampania pod hasłem „Stolen childhood” przeprowadzona przez organizację Barnardo’s i agencję Bartle Bogle Hegarty w październiku 2002 roku, miała za zadanie zmienić postrzeganie zjawiska prostytucji dziecięcej oraz zmienić prawo w tej dziedzinie ku lepszej ochronie najmłodszych. Ta brytyjska organizacja społeczna zajmująca się ochroną praw dzieci i młodzieży zaprojektowała akcję opartą o działania w mediach takich jak prasa, outdoor i telewizja. Kreacje prezentujące smutne dzieci ze sztucznie postarzonymi twarzami w towarzystwie osób dorosłych, które je wykorzystują, podpisane były hasłem „Abuse through prostitution steals children’s lives. Help end this obscenity.”
Środki wyrazu użyte w projekcie mają uświadomić jego odbiorcom, że przemoc seksualna stosowana w stosunku do dzieci i młodzieży brutalnie wpływa na ich psychikę odbierając im szansę na zdrowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo, do którego mają pełne prawo.
Kampania została mocno oprotestowana i choć Brytyjskie Stowarzyszenie ds. Standardów Reklamy (Advertising Standards Association) nie dostrzegło w niej nic niestosownego, to z reklamy, w której dziewczynka siedzi na brzegu łóżka, a za nią widać nogi leżącego mężczyzny, ostatecznie usunięto je.
b.p.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
02.05.2022
Alkohol oszukuje
-
01.05.2022
Słodkie Święto Pracy
-
29.04.2022
I kto tu jest potworem?
-
28.04.2022
Gdyby tylko mogły mówić…
-
27.04.2022
Gdy nie ma nic ważniejszego od nałogu
-
26.04.2022
Odzież dla firm — w ekologicznym wydaniu