Za tydzień odbędzie się II Anty-Konferencja CSR, spotkanie liderek i liderów społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyniki dyskusji zostaną utrwalone metodą sketchnotingu.
Spotkanie odbędzie się 15 października br. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, a organizowana jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Anty-Konferencja CSR pozostawia uczestnikom i uczestniczkom wpływ na przebieg spotkania – mogą wybrać rolę słuchacza/ki czy polemisty/ki, ale także prelegenta/ki i eksperta/ki.
Stoliki tematyczne podczas II Anty-Konferencji CSR zostaną podzielone według następujących kategorii: innowacje społeczne, angażowanie interesariuszy, zrównoważone miasta, łańcuch dostaw, ekologia przyszłości, mierzenie efektywności CSR, budowanie partnerstw, pracownicy, trendy CSR. Każdej dyskusji stolikowej będzie towarzyszył moderator/ka oraz ryśliciel – myśliciel wizualny. Zadaniem ryśliciela będzie wykonanie podsumowań pracy w postaci notatek rysunkowych, czyli za pomocą tzw. sketchnotingu.
II Anty-Konferencja CSR skierowana jest do przedstawicielek i przedstawicieli biznesu, którzy na co dzień zajmują się społeczną odpowiedzialnością biznesu, zrównoważonym rozwojem:
- menedżerów/specjalistów ds. CSR, zrównoważonego rozwoju;
- menedżerów ds. zasobów ludzkich, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, marketingu i innych, którzy na co dzień zajmują się kwestiami CSR;
- właścicieli i osób zarządzających małymi i średnimi przedsiębiorstwami;
- interesariuszy firm;
- wszystkich osób zainteresowanych tematyką odpowiedzialnego biznesu.
Inspiracją do rozmów podczas II Anty-Konferencji będzie wystąpienie gościa specjalnego, przedstawicielki międzynarodowej organizacji przeciwdziałającej zmianom klimatycznym poprzez wzywanie do raportowania wpływu na środowisko i analizowanie tego oddziaływania – Carbon Disclosure Project (CDP). Laura Bergedieck jako Dyrektor Policy & Reporting w CDP, opowie, jakie znaczenie dla zrównoważonego rozwoju i środowiska biznesowego mają strategie klimatyczne. W CDP koordynuje ona działania organizacji na poziomie europejskim w zakresie angażowania administracji państwowej w rozwój standardów sprawozdawczości pozafinansowej. Odpowiedzialna jest też za procesy strategiczne w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), w tym za wspieranie przedsiębiorstw w spełnianiu wymogów raportowania dotyczącego zmian klimatu i emisji gazów cieplarnianych.
Wydarzenie ma charakter płatny. Wymagana jest rejestracja na stronie fob2014.odpowiedzialnybiznes.pl.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.03.2023
Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023!
-
16.03.2023
Netto i Caritas wspierają potrzebujących na Wielkanoc
-
03.03.2023
YC x NGO – trwa nabór na konkurs!
-
02.03.2023
Nextbike otwiera sezon rowerowy w dziesięciu miastach Polski
-
01.03.2023
Operacja Czysta Rzeka rusza po raz piąty
-
28.02.2023
Startuje DOING GOOD – platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze