Fundacja Rak’n’Roll uruchamia charytatywną wytwórnię muzyczną. Od 15 października b.r. (Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi) w sklepie muzycznym na stronie internetowej wytwórni www.raknrollrecords.com można odsłuchać za darmo utwory w wersji mono (na jeden głośnik), a wersję stereo (na dwa głosniki) można kupić i ściągnąć na dysk po dokonaniu wpłaty w wysokości minimum 2 zł.
W ten symboliczny sposób (mono/stereo) fundacja chce przypominać, jak ważna jest nie tylko profilaktyka, ale też pomoc kobietom po mastektomii w powrocie do normalnego życia. 100% środków uzyskanych ze sprzedaży utworów wytwórni Rak’n’Roll Records zostanie przekazane na walkę z rakiem rakiem piersi i pomoc kobietom po mastektomii. Utwory będą również emitowane w ogólnopolskich radiostacjach w wersji mono (na jeden głośnik).
Utwory zgromadzone w Rak’n’Roll Records zostały przekazane charytatywnie na rzecz fundacji przez takich twórców, jak Ballady i Romanse, Dragon’s Eye, Obibox, D4D, Leash Eye, Przepraszam, Pogodno, L.O.V, Mikromusic, Sven Mohamed Poikolainen, Indios Bravos, Good Paul, Night Mistress, Ash Ash, Revolucje, Vavamuffin, Paprika Korps, Żywiołak, Klezmafour, Pablopavo, Ludziki, Kapela za Wsi Warszawa, Daniel Bloom, Ścianka, Joanna and The Forest, Chassis, Ola Bieńkowska, Jamming Cherry, Sumptuastic, Natalia Przybysz, Olek Klepacz i inni.
Celem wytwórni jest wsparcie działań Fundacji Rak’n’Roll i przełamywanie schematów w mówieniu o raku. Wytwórnia jest zarazem pierwszym muzycznym projektem fundacji, której inspiracją była kultura rock’n’rollowa.
Za kreację kampanii towarzyszącej projektowi odpowiada agencja kreatywna 180heartbeats + JUNG v. MATT. Kampania będzie widoczna w takich mediach jak TV, prasa, radio oraz wspierana będzie działaniami PR-owymi w telewizjach śniadaniowych i prasie. System płatności obsługuje PayU.
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Działalność Fundacji z jednej strony skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała poczekalnię w Katowicach, Olsztynie. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Poznaniu i Zielonej Górze. Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.07.2022
Godność człowieka nie ma kodu pocztowego – otwarto wiejskie hospicjum na Podlasiu
-
01.07.2022
Żabka chce zasilać zieloną energią wszystkie operacje własne
-
01.07.2022
Znikający Mural – wyjątkowe dzieło na Placu Europejskim w Warszawie
-
31.05.2022
Klimat, rozwój i biznes spotkały się w Warszawie. Za nami 9. Targi CSR
-
31.05.2022
Cezary Stypułkowski Przewodniczącym Jury Effie Awards Poland 2022
-
23.05.2022
Sodexo wprowadza Kartę Pomoc – nowe rozwiązanie dla organizacji non-profit