Rusza VII edycja programu edukacyjnego „Bezpieczna Energia RWE” prowadzona przez Fundację RWE z myślą o uczniach pierwszych klas szkół podstawowych w województwie Mazowieckim i Podlaskim. Celem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Do udziału w programie zaproszonych zostało ponad 750 szkół podstawowych.
Program „Bezpieczna Energia RWE” to cykl 6 zajęć edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, których tematem jest bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej. Scenariusze zajęć zostały przygotowane przez ekspertów firmy RWE oraz doświadczonych nauczycieli – metodyków. Wychowawcy, którzy prowadzą zajęcia, otrzymują także nieodpłatnie materiały pomocnicze, takie jak karty pracy, plansze, oraz książeczkę „Bezpieczna Energia RWE”. Założeniem programu jest aktywny udział dzieci, dlatego scenariusze zajęć zawierają różnorodne propozycje zabaw i gier.
– Dzięki zajęciom w ramach programu Bezpieczna Energia RWE dzieci mogą poznać znaczenie energii elektrycznej w życiu codziennym, dowiedzieć się skąd się bierze prąd i do czego służy. Jednocześnie mogą poznać zagrożenia, jakie powstają w wyniku nieostrożnego korzystania z urządzeń elektrycznych. Chcemy docierać z informacjami już od pierwszych lat świadomego życia. Dzieci są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo i w domu i w szkole, stąd idea naszego programu. – powiedziała Iwona Jarzębska, rzecznik RWE Polska.
W ciągu ostatnich 6 lat około 7 tysięcy nauczycieli i 35 tysięcy pierwszoklasistów wzięło udział
w programie. Oprócz zajęć prowadzonych w szkole, dzieci mogą kontynuować swoją przygodę
na stronie internetowej www.bezpiecznaenergia.pl, na której znajdują się dodatkowe materiały edukacyjne.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy