Kongres Różnorodności – nowe kierunki w CSR, który odbędzie się 8 października w Warszawie, poświęcony będzie zagadnieniu różnorodności wewnątrz organizacji. Podczas gdy kwestie związane ze zrównoważonym łańcuchem dostaw wydają się być dla liderów rynku już powszechnie znane, nowy kierunek społecznej odpowiedzialności biznesu dyktowany jest kapitałem firmy: jej pracownikami oraz potencjałem tkwiącym w ich różnorodności.
Jak zauważają organizatorzy Kongresu, pracodawcy coraz mocniej skupiają się na docenianiu swojego pracownika, wspieraniu go w rozwoju i wykorzystaniu jego twórczego potencjału. Czerpanie z obecnej wewnątrz organizacji różnorodności i zapewnienie harmonijnej współpracy całemu zespołowi jest nie tylko coraz bardziej popularnym trendem w branży HR, ale stanowi także szerokie pole do poszukiwania nowych rozwiązań dla rozwoju organizacji. Dlatego aktualnie to zarządzanie różnorodnością wyznacza również liderom CSR zupełnie nowe obszary działań i wyzwań.
Współczesne organizacje muszą poradzić sobie z takimi zagadnieniami jak równouprawnienie płci oraz standaryzacja w relacjach służbowych, rosnące dystanse międzypokoleniowe wśród osób pracujących w jednej organizacji, różnice światopoglądów oraz wielokulturowość. By sprostać tym wyzwaniom, potrzeba przemyślanej strategii firmy, która rozpozna i uwzględni wszystkie aspekty różnorodności, z jakimi mierzy się dana organizacja oraz określi rolę pracownika i jego potrzeby.
Nad tym, w jaki sposób skutecznie zarządzać pracownikami, wykorzystując różnorodność w organizacjach, zastanowią się uczestnicy wydarzenia organizowanego 8 października w Och-Teatrze w Warszawie wspólnie przez magazyn CR Navigator oraz firmę Henkel Polska.
Gościem specjalnym będzie Miguel Gurrola – praktyk w zakresie zarządzania różnorodnością w globalnych spółkach, który opowie o najnowszych trendach we wdrażaniu strategii zarządzania różnorodnością oraz podzieli się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Podczas Kongresu wystąpi także Paweł Niziński, CEO Goodbrand CEE, wydawca magazynu CR Navigator, który podzieli się z audytorium opinią nt. najnowszych trendów w CSR oraz zmian, jakie zaszły w pojmowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu przez polskie przedsiębiorstwa. Z kolei Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej na przykładzie Henkel Polska przedstawi praktyczny wymiar zarządzania różnorodnością z uwzględnieniem różnych obszarów zaangażowania firmy.
O tym, jak będzie wyglądała organizacja przyszłości, w której będzie spotykać się 5 pokoleń pracowników i w jaki sposób skutecznie nią zarządzać z perspektywy menedżera, opowie Jacek Jakubowski, coach, superwizor Grupy TROP. Natomiast dr Monika Biłas-Henne i dr Karolina Mazurowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie podzielą się ze zgromadzonymi w Och-Teatrze uczestnikami praktycznymi poradami, w jaki sposób radzić sobie z barierami międzykulturowymi i w tym samym podnosić jakość pracy.
W czasie Kongresu odbędzie się także panel dyskusyjny „Potencjał różnorodności – szanse i bariery związane z wprowadzaniem polityki różnorodności do organizacji”, w którym udział wezmą m.in. dr Elwira Gross-Gołacka, Dyrektor Generalna z Ministerstwa Gospodarki, Dorota Strosznajder – pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska, Kamil Wyszkowski – Krajowy Reprezentant / Dyrektor Wykonawczy w Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) a także Maciej Byczkowski – fotograf, podróżnik, ekspert ds. zarządzania informacją i ochrony danych, ENSI, Ewa Leśnowolska (d.Wojsławowicz) – menedżerka projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Marcelina Pytlarczyk, ekspert ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Orange Polska. Podczas panelu organizatorzy chcą porozmawiać o różnych obliczach różnorodności, w tym o zarządzaniu różnorodnością z uwagi na płeć, wiek czy aspekty kulturowe i wspólnie zastanowić się, jak powinien wyglądać ideał organizacji zarządzanej z wykorzystaniem różnorodności, jakie są bariery, które mogą się pojawić przy wdrażaniu tego typu strategii, oraz jakie wymierne korzyści daje organizacjom polityka różnorodności.
Zapisy na udział w wydarzeniu trwają, liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kinga.czub@goodbrand.com
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
12.05.2022
„Druh znaczy przyjaciel” – Dem zaprojektował polsko-ukraiński słowniczek dla dzieci
-
11.05.2022
Dzień bez Śmiecenia — inauguracja letniej edycji Operacji Czysta Rzeka
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach