Stowarzyszenia Warszawska Grupa Wysokościowa s12 (WGW s12) przez cały sierpień będzie edukować pasażerów warszawskich tramwajów na temat pierwszej pomocy. Celem akcji „Plakat” jest uwrażliwienie społeczeństwa na pierwszą pomoc i ogólne bezpieczeństwo obywateli poprzez przypominanie schematu udzielania pierwszej pomocy i zasad zawiadamia o nagłych stanach zagrożenia życia i zdrowia.
W tramwajach zamieszczono 300 plakatów dydaktycznych dotyczących resuscytacji krążeniowo oddechowej (zespołu zabiegów, których zadaniem lub skutkiem jest przywrócenie podstawowych objawów życia).
Akcja realizowana jest w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie programu „Akademia Ochrony Ludności” w oparciu o wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji. Przy realizacji projektu współpracuje firma Vattenfall – partner strategiczny WGW s12 oraz spółka Tramwaje Warszawskie.
Stowarzyszenie Warszawska Grupa Wysokościowa s12 prowadzi akcje związane z animowaniem bezpieczeństwa i ochroną ludności w czasie pokoju, szczególną uwagę przywiązując do edukacji dzieci i młodzieży. Celem organizacji jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego w stanach nagłych oraz prowadzenie profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludności.
M. Czerepak
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

