Organizacja Community Markets for Conservation wspierana przez Kulczyk Foundation pomaga zambijskim rodzinom kłusowników wyjść z przestępczego świata i jednocześnie ma ofertę dla tych, którzy chcą wspierając ten cel zadziałać także na rzecz ekologii.
Przedsiębiorstwo społeczne to termin świetnie już znany w ekonomii. Prowadzi oczywiście działalność gospodarczą, ale wyznacza sobie cele nie prywatne, lecz społeczne. Tak więc to co zarobi inwestuje w rozwój swojej struktury lub wspólnoty, którą wspiera. Nie ma tu mowy o pogoni za maksymalnym zyskiem na rzecz właścicieli. Takie przedsiębiorstwo ma naprawiać świat, a nie wyłącznie wykorzystywać jego zasoby – tłumaczy Dominika Kulczyk. Prowadzona przez nią fundacja rodzinna Kulczyk Foundation wspiera to przedsięwzięcie przekazując ule oraz przygotowując projekt sprzedaży zambijskiego miodu w Polsce.
Ul kosztuje 20 dolarów, czyli ok. 75 zł. Jedna osoba inwestuje 75 zł w zakup ula (można to zrobić na http://kulczykfoundation.org.pl/projekty/afryka/zambia), a ten w Zambii trafia do rodziny, która dotąd zajmowała się kłusownictwem. Wspierający projekt otrzymają Certyfikat Inwestora Społecznego, będą też informowani o rozwoju sytuacji. Organizacja Community Markets for Conservation prowadzi w Zambii program, w którym takim rodzinom proponuje zakładanie legalnych farm. W założeniach dzięki temu przestaną ginąć zwierzęta, a zaczną się rodzić pszczoły, których populacja na świecie jest zagrożona. Miód produkowany w tym przedsiębiorstwie społecznym złożonym z wielu farm pozwoli zebrać środki na dalsze, pozytywne inwestycje.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
03.10.2024
Noc Księgarń już 4 października. Prawie dwieście wydarzeń w 180 księgarniach
-
27.09.2024
25 lat Galerii Rusz
-
13.09.2024
Dom na detoksie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie
-
12.09.2024
Warszawskie Dni Filmu Niemego: 13-15 września w kinie Muranów
-
09.09.2024
VII edycja kampanii Życie Warte Jest Rozmowy. Zapraszamy na konferencję
-
01.09.2024
„Niedoskonałe” arbuzy trafiły na Ryneczek Lidla