Przygnieceni diagnozą onkologiczną
„Zdejmij z siebie ciężar choroby” apeluje Jerzy Sthur w kampanii społecznej Stowarzyszenia Unicorn. Inicjatywa informuje osoby z chorobą nowotworową i ich bliskich o znaczeniu i możliwości uzyskania pomocy psychologicznej. Wbrew temu, co może się wydawać, samopoczucie psychiczne ma bardzo ogromne znaczenie w procesie leczenia onkologicznego.
Diagnoza: nowotwór. To jedna z najtrudniejszych chwil w życiu, gdy pojawia się mnóstwo pytań z brakiem odpowiedzi: „Ile zostało mi czasu?”, „Co się stanie z moimi bliskimi?”, „Co mam zrobić?”, „Dlaczego ja?”„Przygnieciony” ciężarem diagnozy pacjent – w rolę którego wcielił się Jerzy Sthur – przypominaj o znaczeniu pomocy psychoonkologicznej dla pacjentów chorych na raka.
Zdejmij z siebie ciężar diagnozy
Właśnie ruszyła nasza kampania społeczna ?Zdejmij z siebie ciężar diagnozy?! Zwraca ona uwagę na to, że wraz z chorobą nowotworową pojawia się ❌rozpacz, ❌strach, ❌samotność i inne trudne emocje, a ➡ wsparcie psychologiczne może ✅ pomóc poradzić sobie z nimi i wspomóc organizm w procesie zdrowienia!Wielkie brawa należą się dla osób, które nieodpłatnie i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w realizacji tego projektu! ?❤ Twórcą kampanii jest Ambasada BC, za produkcję odpowiada Warsaw Production, D.O.P Mikołaj Syguda, emisję – Media People, postprodukcję – studio Film Garden Postprodukcja, a za udźwiękowienie Efektura. Autorem zdjęć do form drukowanych jest Marek Straszewski.?Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie! Efekt jest niesamowity! ?Wspaniale jest mieć wokół siebie osoby o tak wielkich sercach❤, które wspierają dzieci i dorosłych chorujących onkologicznie! :)#zdejmijzsiebieciezardiagnozy #AmbasadaBC #MediaPeople #WarsawProduction #MikołajSyguda #FilmGarden #Efektura #MarekStraszewski #StowarzyszenieUnicorn
Opublikowany przez Stowarzyszenie Unicorn Poniedziałek, 11 lutego 2019
Negatywne emocje współtowarzyszące chorobie – strach, rozpacz, bezsilność samotność – stają się dodatkową przyczyną cierpienia i bólu z jakim poradzić musi sobie pacjent. Profesjonalne wsparcie psychoonkologa i terapia mogą przyczynić się do zmiany sposób patrzenia na chorobę oraz złagodzenie jej psychicznych konsekwencji.
– Rehabilitacja w chorobie nowotworowej to nie tylko rehabilitacja medyczna czy fizjoterapeutyczna. Pomoc psychoonkologiczna jest ważnym elementem terapii nowotworowej. Nastawienie psychiczne jest istotne, ponieważ uaktywnia układ odpornościowy wspomagając efekt leczenia medycznego. W trakcie leczenia niezbędne jest oczywiście wsparcie bliskich, ale pacjenci powinni też mieć szansę skorzystania z pomocy doświadczonych terapeutów. Nasze Stowarzyszenie organizuje dla chorych m.in. bezpłatne konsultacje z psychoonkologami oraz kilkudniowe warsztaty, dzięki którym łatwiej poradzić sobie z diagnozą. Zajęcia organizowane są przez Centrum Psychoonkologii Unicorn, które pięć lat temu otworzyliśmy w Krakowie przy współudziale Jerzego i Barbary Stuhrów – tłumaczy Danuta Ochał, Prezes Stowarzyszenia Unicorn
Opublikowany przez Stowarzyszenie Unicorn Czwartek, 26 lipca 2018
Szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na powstałej stronie www.zdejmijciezar.org.
Za realizację działań odpowiadają Ambasada BC, Media People, Warsaw Production, Film Garden Postprodukcja i Efektura.
Opublikowany przez Stowarzyszenie Unicorn Poniedziałek, 11 lutego 2019
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu