Zimą na przełomie 2015/16 międzynarodowa organizacja Compassion in World Farming odwiedziła fermy, producentów klatek oraz rzeźnie we Włoszech, Francji, Portugalii oraz Grecji. Celem było pokazanie jak hoduje się przepiórki w Europie. Jak ujmują to działacze: Ptaki te, choć kojarzone z produktem luksusowym – hodowane są w warunkach, które z luksusem nic wspólnego nie mają.
Każdego roku w UE ponad 140 milionów przepiórek jest hodowanych na mięso. Większość z nich trzymana jest w zatłoczonych halach albo małych klatkach. Ponieważ są bojaźliwe, próbują uciekać, nieustannie uderzając głowami w pokrywę klatek. 400 tys. z kolei hodowanych jest dla jajek, z czego 90% w klatkach, w których nie mogą wyrażać naturalnych zachowań. Hodowla przepiórek wygląda bardzo podobnie do hodowli klatkowej kur, dlatego organizacja nazwała ją „chowem przemysłowym w miniaturze”. Przepiórki w takiej klatkowej hodowli nie mają ziemi, w której mogą szukać jedzenia, nie mają miejsca do ukrycia się i prawie żadnej przestrzeni do poruszania. Miejsce, które należy zapewnić na jedno zwierzę na fermie przemysłowej, jest podobnej wielkości, co podstawka pod piwo. Przepiórki są jednym z najczęściej zamykanych w klatkach zwierząt i nie ma żadnych przepisów, które by je konkretnie jako gatunek chroniły.
Organizacja apeluje do Komisji Europejskiej o „zakończenie Epoki Klatkowej” dla tych zwierząt. Więcej informacji oraz film ze śledztwa znajduje się pod adresem: www.ciwf.pl/przepiorki.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
03.10.2024
Znamy nominowanych jubileuszowej 25. edycji Effie Awards Poland
-
03.10.2024
Noc Księgarń już 4 października. Prawie dwieście wydarzeń w 180 księgarniach
-
27.09.2024
25 lat Galerii Rusz
-
20.09.2024
Powstała Baza Ekspertów i Ekspertek Karty Praw Dziecka w Biznesie
-
13.09.2024
Dom na detoksie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie
-
12.09.2024
Warszawskie Dni Filmu Niemego: 13-15 września w kinie Muranów