Pomiędzy 4 a 7 września Polskę odwiedza Tadateru Konoé – prezes Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (Federacja CKiCP). To pierwsza wizyta najwyższych władz Czerwonego Krzyża w Polsce od 1983 r. Warszawa jest jedyną, poza Budapesztem, środkowo – europejską stolicą, którą odwiedzi Konoé. Głównym celem wizyty jest rozwój dialogu pomiędzy Czerwonym Krzyżem – największym ogólnoświatowym ruchem humanitarnym – a polskim rządem.
W ramach kilkudniowej wizyty, prezes Konoé spotka się z przedstawicielami polskich władz, odwiedzi ambasadę Japonii, weźmie udział w debacie poświęconej roli stowarzyszeń Czerwonego Krzyża w kształtowaniu krajowych polityk pomocowych, a także zapozna się z projektami i pracą wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża odwiedzając Łódzki Oddział Okręgowy.
Wraz z Konoé Polskę odwiedzą przedstawiciele władz Czerwonego Krzyża na świecie: Yasuo Tanaka – doradca Prezesa w Federacji CKiCP, Kentaro Nagazumi – przedstawiciel Japońskiego Czerwonego Krzyża, Pierre Kremer – kierownik działu komunikacji w Federacji CKiCP w Genewie oraz Anitta Underlin – dyrektor Europejskiej Delegatury Federacji CKiCP w Budapeszcie.
Przy okazji tej krótkiej wizyty chcemy nagłośnić kwestie związane z kształtowaniem spójnej, efektywnej polityki humanitarnej na poziomie międzynarodowym – mówi Stanisław Kracik, Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża. Klęski żywiołowe: huragany, burze, powodzie, pożary o niespotykanej wcześniej sile i skali dotykają coraz więcej miejsc na Ziemi. Pragniemy pokazać, że odpowiednio ukształtowane zasady niesienia pomocy humanitarnej ułatwiają reagowanie w skrajnych sytuacjach, dlatego przygotowaliśmy debatę z udziałem przedstawicielami Czerwonego Krzyża w Polsce i na świecie oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych – dodaje Kracik.
Podczas debaty Tadateru Konoé wygłosi referat dotyczący pomocy humanitarnej w skali globalnej oraz przedstawi rolę lokalnych Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w przeciwdziałaniu skutkom klęsk i katastrof. Podzieli się również swoimi doświadczeniami w walce ze skutkami tsunami, które nawiedziło kraj Kwitnącej Wiśni w 2011 roku. Natomiast przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej opowie o współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a PCK w trakcie walki oraz podczas usuwania skutków klęsk i katastrof, które w ostatnim czasie wydarzyły się w kraju.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
14.04.2025
Nie wyrzucaj ubrań do odpadów zmieszanych!
-
23.03.2025
Operacja Czysta Rzeka
-
20.03.2025
Polski Buk z Dalkowa zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2025!
-
10.02.2025
Sadyba Best Mall z innowacyjnym rozwiązaniem dla osób niewidomych i niedowidzących
-
09.02.2025
Konkurs na kreatywną kampanię szkoły wyższej
-
09.02.2025
Konferencja CSR Poland 2025