25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, którego symbolem jest biała wstążka komunikująca o sprzeciwie wobec brutalności mężczyzn wobec kobiet. Pierwsza kampania Dnia Białej Wstążki odbyła się w 1991 roku, a zainicjowała ją grupa mężczyzn wstrząśnięta brutalnym zastrzeleniem 14 studentek na uniwersytecie w Montrealu. Akcja, która początkowo organizowana była w Kanadzie, rozprzestrzeniła się na 45 krajów.
Podczas Dnia Białej Wstążki organizowane są marsze, koncerty i pikniki. Nośnikami opisywanej kampanii z 2005 roku przypominającej mężczyznom, że dana im siła nie jest po to, by ranić kobiety, były plakaty, a także spoty radiowe i telewizyjne.
zobacz także
-
20.11.2025Kreacje / printy
Przeprowadzka
-
19.11.2025Kreacje / printy
Jeśli dasz mi smartfon
-
18.11.2025Kreacje / printy
Niewidoczni sportowcy
-
23.10.2025Kreacje / printy
Tiszert. T-Search
-
23.10.2025Kreacje / printy
Ciche sygnały
-
22.10.2025Kreacje / printy
Holokaust, powtórz






