1800 Chilijczyków czeka na bardzo ważną wiadomość. Każdego dnia zastanawiają się bowiem, czy jest dla nich nadzieja? Fernando Molt, Eduardo Durán, Mabel Figueroa, Rafael Caviedes, Alejandro Bloch dają im taką nadzieję. Zgodzili się oni bowiem dobrowolnie przekazać swoje organy po śmierci.
W Chile obowiązuje zgoda domniemana na bycie dawcą. Jednak to rodzina podejmuje ostateczną decyzję. Niestety, bardzo często zdarza się, że bliscy nie wiedzą, jaka była wola zmarłego, tudzież nie zgadzają się z nią i blokują oddanie organów do transplantacji. Skutek? Chile ma bardzo niski wskaźnik liczby dawców.
Strona The Last Call (https://thelastcall.cl/) umożliwia nagranie 1 minutowej wiadomości, w której to przekazuje się informację na temat swojego stanowiska odnośnie bycia dawcą organów. Kiedy dana osoba umiera, koordynator do spraw transplantologii wykonuje telefon do wskazanej w formularzu osoby i odtwarza jej oświadczenie woli zmarłego. Organizatorzy liczą, że wówczas rodziny uszanują wybór bliskiej im osoby. „Because you are the only one who can change the decision of your family” („Ponieważ ty jesteś jedyną osobą, która może zmienić decyzję twojej rodziny”) – przekonuje nadawca kampanii.
2 minutowy film, przygotowany przez agencję Raya Chile na zlecenie Corporación del trasplante, odniósł ogromny sukces. Należy zaznaczyć, że tylko w ciągu jednego tygodnia 5000 osób zarejestrowało swoje wiadomości.
Iga Lewandowska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu