Mały chłopiec porwany przez sąsiada trafia do domu za miastem, w którym zmuszany jest, wraz z innymi dziećmi, do ciężkiej pracy. Wszystkie wierzą, że w ten sposób pomogą swoim ubogim rodzinom. Zastraszanie, oszustwa, przemoc fizyczna i psychiczna są nieodłącznymi rekwizytami w rękach oprawców.
Władze Armenii zdają się ignorować problem handlu ludźmi, który ma w tym kraju wiele różnych twarzy. Dzieci z nizin społecznych stają się częstym celem wyspecjalizowanych i dobrze zorganizowanych siatek przestępczych. Tymczasem w Armenii, termin „handel ludźmi” wprowadzono do prawa karnego dopiero w 2003 roku. Od tego czasu przeprowadzono kilka głośnych postępowań sądowych przeciwko handlarzom.
UNICEF szacuje, że około tysiąca kobiet i dzieci z Armenii zostało „sprzedanych” do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Turcji. Śledztwo przeprowadzone przez lokalnych dziennikarzy ujawniło, że liczba ofiar wysłanych do samego Dubaju sięgać może nawet dwóch tysięcy osób. Międzynarodowi eksperci zarzucają rządowi Armenii brak zaangażowania odpowiednich środków pieniężnych w walkę z tym procederem.
Kampania została sfinansowana ze środków unijnych, a zrealizowana przy pomocy czeskiego rządu i lokalnej organizacji. Ma ona uwrażliwić dzieci i młodzież na czyhające na nie niebezpieczeństwa związane z procederem handlu ludźmi. Krótka projekcja zlecona Art Sight Studio z Erywania ma uświadomić młodym Armeńczykom, jak łatwo jest stać się ofiarą działalności przestępczej opartej na przemocy, wyzysku i wykorzystywaniu tragicznej sytuacji ekonomicznej dzieci i ich rodzin.
Olga Ambrosiewicz
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
26.07.2022
Kampania Poland Soul Travel promuje slow turystykę wśród Austriaków i Szwajcarów
-
21.07.2022
Krwawe diamenty
-
20.07.2022
Bądź bezpieczny przy pracy
-
19.07.2022
Nie jesteśmy twoim śmietnikiem
-
14.07.2022
Wojna nie robi sobie wakacji
-
13.07.2022
Fast fashion jest jak fast food