Telekomunikacja Polska prowadzi akcję edukacyjną Bezpieczne media, która informuje, w jaki sposób chronić dzieci przed niebezpieczeństwami spotykanymi w internecie i telewizji.
Jak uchronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami w Internecie i w telewizji? Gdzie zwrócić się, kiedy dziecko otrzymuje napastliwe sms-y? Jak ustawić telefon, by łatwo skontaktować się z rodzicami? Odpowiedzi można znaleźć w przewodniku dostępnym bezpłatnie w salonach TP i na stronie www.bezpiecznemedia.tp.pl
– Chcemy pomóc rodzicom odkryć zalety nowoczesnych technologii, ale też pokazać, że warto interesować się tym, w jaki sposób dzieci z nich korzystają. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mogą być one bardzo niebezpieczne, jeśli dzieci pozostają bez kontroli – powiedział Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej.
Z raportu „Bezpieczeństwo dzieci korzystających z internetu”, wynika m.in., że blisko jedna trzecia rodziców nie potrafi wskazać na jakiekolwiek zagrożenia dzieci w internecie, chociaż uznaje go za potencjalnie niebezpieczny. Co czwarte dziecko deklaruje, że rodzice nigdy nie interesują się tym, co robi w sieci. Duża grupa rodziców nie dostrzega zagrożeń w zachowaniach dzieci, które należy uznać za potencjalnie niebezpieczne, takie jak zamieszczanie swoich zdjęć w Internecie (blisko 20%).
Przewodnik dla rodziców, który przygotowała TP, składa się z czterech rozdziałów, poświęconych kolejno internetowi, telewizji, telefonu komórkowemu i stacjonarnemu. Każdy zawiera zarówno informacje o narzędziach zabezpieczających, takich jak programy antywirusowe, filtry, blokady, jak i praktyczne porady i przydatne kontakty np. strony serwisów przeznaczonych dla dzieci czy namiary na organizacje zajmujące się bezpieczeństwem.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.08.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
03.06.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy