„Wkręć się w pomaganie!” – apelują harcerze Duszpasterstwa Archidiecezji Katowickiej z księdzem Piotrem Laryszem. – Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek (po napojach, płynach do mycia naczyń, po dezodorantach) i przekazywaniu ich w wyznaczone punkty. Po nazbieraniu odpowiedniej ilości trafiają one na skup, a otrzymane za nie pieniądze wspierają dany cel dobroczynny, przykładowo leczenie potrzebującej osoby lub zakup wózka inwalidzkiego czy innego specjalistycznego sprzętu – mówi pomysłodawca.
Atutem kampanii „Wkręć się w pomaganie” jest fakt, że za kilogram zakrętek skup płaci 1 zł, a nie kilkadziesiąt groszy, jak w przypadku samodzielnego zbierania.
– Pomagamy tym, którzy zgłoszą się do nas z konkretną prośbą, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, chorym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym. – mówi pomysłodawca kampanii. – Dzięki naszemu partnerowi logistycznemu, którym jest DHL, zakrętki mogą trafiać do nas z całego kraju. Dotarły już do nas dostawy np. ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, a nawet z nadmorskiego Darłowa – dodaje.
W rezultacie akcji trwającej niecały rok udało się już pomóc kilku osobom – 4-letniemu chłopcu z Gdańska sfinansowano rehabilitację, dwóm innym osobom (z Chorzowa i z Katowic) podarowano pieniądze na leczenie. Obecnie zakrętki zbierane są w celu zakupu aktywnego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego mężczyzny z Chorzowa.
Do akcji może przyłączyć się każdy (lista miejsc, gdzie można zostawić nakrętki zajmuje się na Facebookowym profilu akcji) – i osoby indywidualne i placówki, które mogą stać się miejscami zbiórki.
Kampanię realizuje agencja NEXTDAY.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym