Uproszczona i skandalizująca prezentacja Polaków, niezgodna z wszelkimi zasadami reklamy, etyki medialnej i dobrego smaku, a przede wszystkim szkodliwa dla relacji polsko-czeskich – pisze o reklamie czeskiego T-Mobile ambasador Polski w Pradze Grażyna Bernatowicz. Ambasador zażądała od firmy zaprzestania emisji spotu.
W filmie czeski narciarz wymienia u obwoźnego polskiego handlarza, który przebrany za drzewo sprzedaje różne drobne przedmioty, swój stary telefon na nowy sprzęt z dotykowym ekranem. Urządzenie psuje się przy pierwszej próbie użycia, sprzedawca znika, a T-Mobile zachęca do wymieniania telefonów na nowe w ramach nowej oferty operatora.
Jak podaje Gazeta Wyborcza, sieć na razie nie odniosła się do listu, nie powiodły się też próby kontaktu z rzeczniczką operatora.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku
