Stowarzyszenie KEN rozpoczyna edycję programów na nowy rok szkolny. Są to warsztaty o tolerancji, blok zajęć o przedsiębiorczości oraz projekt „Szkoła Poetów”.
„Szkoła poetów” ma na celu zachęcenie młodzieży do pisania wierszy i przełamania nieśmiałości. Organizatorzy planują zorganizowanie dziesięciu poetyckich spotkań online, podczas których na czacie powstaną wiersze. Moderatorem tych spotkań jest poeta Michał Zabłocki, autor tekstów piosenek m. in. Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila (Czesław Śpiewa). Efektem końcowym będzie książeczka-tomik wierszy, który będzie bezpłatnie udostępniany wszystkim uczestnikom: uczniom, nauczycielom i wychowawcom.
Na zajęciach o tolerancji organizatorzy przekonują uczniów do postaw otwartości i zrozumienia wobec przedstawicieli mniejszości religijnych, narodowych, etnicznych i seksualnych. Na warsztatach uczniowie dowiadują się również, jak sami mogą szerzyć dialog międzykulturowy. Prowadzący opierają się na autorskim scenariuszu lekcji, który powstał w wyniku konsultacji z członkami Rady Programowej Stowarzyszenia. Zajęcia trwają jedną lub dwie godziny lekcyjne, w zależności od życzenia dyrektora szkoły. Warsztaty są bezpłatne, organizacja realizuje je w ramach projektu „Co TY możesz zrobić
dla tolerancji?”, który został sfinansowany przez Biuro Edukacji Urzędu m.st.Warszawy.
Motywem przewodnim zajęć o przedsiębiorczości jest zachęcenie młodych ludzi do przejawiania inicjatywy i wykazywania się przedsiębiorczością na własnym podwórku. KEN planuje także, by
w ich wyniku powstały grupy młodych liderów, którzy będą przekonywali do aktywności swoich kolegów ze szkoły. Trenerzy stowarzyszenia będą uczyć młodzież, jak zachować się w pierwszej pracy, co zrobić, gdy zetkną się z dyskryminacją ze strony pracodawcy, a także jak założyć firmę, czy organizację pozarządową. Jeden warsztat trwa jedną lub dwie godziny lekcyjne i opiera się na autorskim scenariuszu lekcji. Zajęcia są nieodpłatne i odbywają się w ramach projektu „Jestem młody, jestem przedsiębiorczy”, finansowanego z tego samego źródła.
W sprawie wzięcia udziału w projektach należy skontaktować się pod adresem biuro@ken.pl bądź telefonicznie pod numerem 725 525 226.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.01.2023
12 książek w 2023 roku. Iga Świątek rzuca fanom wyzwanie czytelnicze
-
16.01.2023
Bolt przedłuża współpracę z Feminoteką
-
11.01.2023
Wspólnie ocalili przed zmarnowaniem prawie pół tony jedzenia
-
10.01.2023
Dogoterapia – moc merdającego ogona pomogła prawie 13 500 osobom
-
09.01.2023
Niedoskonałe warzywa wracają do sieci Lidl Polska
-
05.01.2023
Przewodnik po miejscach idealnych na spacer dostępny online