Podatek wróci do Warszawiaków
Aby wygodnie mieszkać warto podatki płacić tu, gdzie się mieszka. Metro, zieleń miejska, szkoły, teatry, służba zdrowia, biblioteki… wszystko, co składa się na sprawnie funkcjonujące miasto, jest utrzymywane m.in. z pieniędzy podatników – tłumaczy warszawski Urząd Miasta w kolejnej edycji kampanii "To do Ciebie wróci. Rozliczaj PIT w Warszawie". Akcja skierowana jest do osób, które mieszkają i pracują w Warszawie, a podatki odprowadzają poza stolicą. Plakaty oraz spoty, utrzymane w kolorach stolicy (żółtym i czerwonym), można zobaczyć m.in. w komunikacji miejskiej.
Pieniądze z podatku dochodowego to ponad 1/3 budżetu miasta. Obecnie w Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln osób, jednak mieszka tu i pracuje znacznie więcej ludzi. Część z nich codziennie korzysta z warszawskich dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania. Ich podatek jest wykorzystywany w miejscach, gdzie go odprowadzają, a tym samym do nich nie wraca – argumentują władze miasta. Zachęcają, by to zmienić, aktualizując swoje zgłoszenie na druku ZAP-3 i przekazując go do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Wzory druków dostępne są na stronach internetowych. Należy wskazać w formularzu odpowiednie miejsce zamieszkania i przesłać go urzędu skarbowego właściwego dla dzielnicy m.st. Warszawy, w której się mieszka. Wskazane jest również przesłanie kopii formularza do poprzedniego urzędu skarbowego, aby poinformować o zmianie urzędu.
W ubiegłym roku, przy poprzedniej edycji kampanii, Magdalena Jadziewcz-Kasak z wydziału prasowego ratusza, wyliczała, że aby koszty kampanii (50 tys. zł) zwróciły się, wystarczy już 17 nowych osób płacących podatki w stolicy.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
10.08.2022
Strefa Sprawdź Promile na Lech Polish Hip Hop Festival w Płocku
-
08.08.2022
Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół
-
04.08.2022
Pracoholik pozbawia swoje otoczenie relaksu
-
03.08.2022
delio zamraża ceny pięciuset produktów do końca października
-
29.07.2022
AMS odlicza czas do Godziny „W” – nie tylko w Warszawie
-
27.07.2022
Na Dzień Ryby zapraszają bocian, byczek, kur i zając