Matka, czując zbliżające się zagrożenie, zostawia niemowlę w łóżeczku, po czym wybiega z domu.
Niedawny uśmiech znikł, pojawiają się oznaki zaniepokojenia i lęku, które szybko ustępują miejsca przerażeniu. Kobieta biegnie przed siebie, próbując uniknąć zagrożenia, ukryć się przed oprawcą, który za nią podążą. W jej oczach błyszczą łzy, twarz wyraża strach i poczucie bezsilności. Próba ucieczki nie powodzi się, oprawca dopada ofiarę. Film nie kończy się jednak wraz ze śmiercią bohaterki, przed oczami widza pojawia się dziecko pozostawione w łóżeczku i wciąż oczekujące powrotu matki.
Krótki, niespełna półtoraminutowy film dopełniają pojawiające się po nim informacje, pytanie: "What if it were you?" ("A co, gdybyś to był ty?") i apel: "Join us now to help stop illegal fox hunting" ("Dołącz do nas teraz, aby pomóc zatrzymać nielegalne polowania na lisy"). To one sprawiają, że poruszający obraz nabiera odpowiedniego sensu: historia opowiedziana w spocie została przedstawiona z perspektywy zwierzęcia uciekającego przed polującymi ludźmi. To dlatego bohaterka, która zauważyła oprawców, zdecydowała się ukryć dziecko, żeby przetrwało niebezpieczeństwo, wybiec z domu, by skupić na sobie ich uwagę i rozpocząć walkę o przetrwanie.
Chociaż realizator obrazu skupia się na tym, by ukazać emocje, które towarzyszą bohaterce i chociaż ani razu nie widać oprawcy, wiadomo, kto nim jest. Pozostaje on zarówno bohaterem spotu, jak i reżyserem przebiegu akcji: to człowiek, a polowanie to jego działalność. Organizowanie nielegalnych polowań na lisy jest dla niego formą rozrywki i sportu. Taki rodzaj zabawy zostaje okupiony życiem bezbronnego zwierzęcia, które troszczy się o własne potomstwo, boi się oprawcy i chce przetrwać, a opuszczone dziecko przeżywa nieobecność matki – przekazuje kampania.
Projekt, który brytyjski producent zrealizował w formie spotu, zrodził się z inspiracji The League Against Cruel Sports, czyli organizacji działającej w Wielkiej Brytanii i inicjujacej akcje, które mają zwalczać okrucieństwo wobec zwierząt. Od wielu lat propaguje ona działania, które mają zmierzać do zaprzestania wykorzystywania przez ludzi zwierząt i organizowania rozrywki ich kosztem. Kampania przeciwko polowaniom na lisy jest kolejną próbą eliminowania tych praktyk.
Anna Lis
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
04.11.2024
Nie chcesz trafić do tego dołka
-
31.10.2024
Poszły z dymem