Jak żyć w pustce, załamaniu, depresji? Na te pytania kampania "Les coups de fils" nie odpowiada, ale zachęca do tego, by do takich sytuacji nie dopuszczać. W ramach działań „Tous responsable.” (Wszyscy odpowiedzialni) w maju 2008 roku we Francji prowadzona była radiowo-telewizyjna kampania uwrażliwiająca na ostrożną jazdę samochodem. Pokazywała skutki wypadku na drodze "po drugiej stronie telefonu" – zamiast zabitych kierowców film ukazuje reakcje ludzi, którzy dowiadują się o śmiertelnych wypadkach najbliższych im osób.
Autorzy wyszli z założenia, że łatwiej odbiorcom będzie wyobrazić sobie ból, jaki mogą sprawić swojej rodzinie i przyjaciołom, niż swoją śmierć.
Nazwa kampanii:
Les coups de fils
Czas:
2008.5.7 - 2008.6.1
Nadawca:
Urząd ds. Bezpieczeństwa i Płynności Ruchu Drogowego (Direction de la securit et de la circulation routières)
Media:
Telewizja, radio, prasa, internet
Wykonawca:
Lowe Stratéus
Adresaci:
Społeczeństwo francuskie, głównie kierowcy
Hasło kampani:
Les accidents de la route ce sont 13 morts et 300 de blaissés par jour. Et comment vivre brisé? Nous pouvons tous arreter ça. Alors faisons-le.” (Wypadki drogowe to 13 zmarłych i 3000 rannych każdego dnia. Jak żyć będąc załamanym? Możemy to razem powstrzymać. Zróbmy to.)
zobacz także
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
27.05.2026Kampanie
Czytaj dziecku, nauczysz je życia. Kampania #TataTeżCzyta
-
24.05.2026Kampanie
„Madre Emprendedora”. Proceder, który niszczy życie
-
17.05.2026Kampanie
STOP Znieczulicy: Wyloguj obojętność
-
14.05.2026Kampanie
Daj sobie spokój. Czeka u psychologa
-
09.05.2026Kampanie
Kufel wody zamiast piwa. Kampania o rosnących rachunkach za wodę

