Orlen – firma położona w dotkniętym kataklizmem Płocku, uniknęła wysokiej wody i włączyła się aktywnie do akcji pomocy powodzianom.
Powódź to miliardy litrów rozlanej wody. To również trudna do oszacowania ilość paliwa zużywanego przez pracujący 24 godziny na dobę sprzęt ratowniczy: koparki, motorówki, helikoptery, wozy strażackie i dziesiątki innych. Jednym z darów przekazanych przez PKN Orlen Komendzie Miejskiej PSP w Płocku oraz płockiego WOPR – są karty na zakup paliwa. Dodatkowo PSP otrzyma 100 tys. zł na zakup specjalnego kontenera ekologicznego, służącego do usuwania zanieczyszczeń powstałych na skutek powodzi, a WOPR 10 tys. zł na szybką naprawę wyposażenia niezbędnego do działań ratowniczych.
Pracownicy Orlenu, przy wsparciu logistycznym firmy, zorganizowali zbiórkę darów, które trafiły do Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Gąbinie. Ratownicy z Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN uczestniczyli m.in. w umacnianiu wałów w okolicach Dobrzykowa, wypompowywaniu wody z zalanych terenów oraz w akcjach ratownictwa wysokościowego.
Fundacja ORLEN Dar Serca uruchomiła specjalne konto, na którym pod hasłem „Powódź” zbierane są środki finansowe. Na stacjach paliw sieci wszyscy uczestnicy programu VITAY mogą przekazywać swoje punkty na rzecz pomocy powodzianom. Na koniec akcji zostaną one zamienione na pieniądze, przeznaczone na pomoc potrzebującym.
Dostawcy Orlenu zaoferowali swoje produkty za pośrednictwem Biura Zakupów spółki. Firmy Marketbhp z Inowrocławia oraz Eurodis z Bydgoszczy, dostarczyły ubrania robocze, np. rękawice, bluzy, fartuchy, gumowe buty oraz środki czystości.
M.Czerepak
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
25.10.2023
Lidl i WWF Polska łączą siły na rzecz odtworzenia krajobrazu rolniczego w Polsce
-
24.10.2023
Gala Effie Awards Poland 2023
-
13.10.2023
Znamy Nominowanych Effie Awards Poland 2023
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie