30 sierpnia o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem. Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” – czyli jak zbudować domek dla dzikich zapylaczy.
Podczas imprezy na stoisku organizacji każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych desek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Konstrukcję będzie można zabrać na pamiątkę i umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy najmłodsi stworzą z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki i nożycówki.
Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.
Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych.
Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadzi Jarosław Kret.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

