Odznaki i żółte kartki dla mieszkańców 5 polskich miast
Na ulicach pięciu polskich miast firma Żywiec Zdrój w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach – w ramach programu „Po stronie natury” – przeprowadziła happeningi na temat ochrony środowiska.
Jaką powierzchnię kraju zajmują ekosystemy leśne? Co może zrobić każdy z nas, żeby poprawić stan środowiska naturalnego? A co sami robimy w tym kierunku? To przykłady pytań, które były zadawane przechodniom w Warszawie (22.03), Krakowie (26.03), Katowicach (27.03), Wrocławiu (28.03) i Poznaniu (29.03). Spacerujące głównymi ulicami „Ekopatrole” zapraszały przechodniów do udziału w mini-teście wiedzy z zakresu ekologii. Za znajomość zagadnień ekologicznych przyznawano odznaki, za brak wiedzy – „żółte kartki”. Przechodnie, którym wręczono kartoniki z upomnieniem zobowiązali się do pogłębienia znajomości zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego.
Celem akcji było nie tylko sprawdzenie wiedzy przechodniów z zakresu ekologii, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność dbania o drzewa i uświadomienie, że dla ochrony środowiska naturalnego najważniejsze są działania, które bez trudu może podjąć każdy. Nie bez powodu bohaterami happeningów były właśnie drzewa. Zgodnie z raportem TNS Pentor aż co piąty Polak nie potrafi wskazać żadnej funkcji, jaką pełnią one w życiu ludzi.
Do programu „Po stronie natury” może się przyłączyć każdy. Na stronie www.postronienatury.pl znajduje się praktyczny poradnik „Jak sadzić drzewa” oraz aplikacja umożliwiająca wirtualne sadzenie drzew.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie
-
28.07.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 11 sierpnia
-
27.07.2023
Biedronka zamyka obieg polietylenu
-
18.07.2023
Trwa nabór do 17. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”