Integracja nagrodzi najlepszą „Aplikację bez barier”, „Serwis bez barier” i „Warszawską inwestycję bez barier”. W konkursie może wziąć każdy, zarówno deweloper, jak i samorząd, twórca aplikacji mobilnej, oraz organizacja pozarządowa. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 października 2016 roku.
W konkursie „Aplikacja bez barier” chcą wyróżnić twórców aplikacji mobilnych, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Jednocześnie ważne jest, by aplikacje były ogólnodostępne i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
- Najlepsza aplikacja mobilna dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością;
- Koncepcja aplikacji mobilnej adresowana do osób z niepełnosprawnością.
W konkursie „Serwis bez barier” zostaną wybrane najciekawsze serwisy internetowe różnych podmiotów, zarówno instytucji, jak i organizacji pozarządowych, dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością i promowania projektowania uniwersalnego. Nagrody przyznane będą w czterech kategoriach:
- Samorząd terytorialny (Dzielnica)
- Obiekt użyteczności publicznej
- Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
- Obiekt zabytkowy
Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie 2016 roku. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie www. Konkursy organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym