Trwa nabór trenerów do projektu Ekonomia Solidarności – projektu edukacyjnego z zakresu ekonomii społecznej. Obejmuje on cykl szkoleń trenerskich, warsztatów i zajęć praktycznych, prowadzonych przez liderów ekonomii społecznej.
Pierwszy etap to szkolenie trenerskie, które obejmuje tworzenie biznesplanów, mechanizmy przedsiębiorczości społecznej, tworzenie analizy społecznej, przedstawienie różnych typów NGO, prowadzących działalność gospodarczą, relacje PS z otoczeniem (identyfikacja wizualna, kontakt z mediami, PR) i doskonalenie umiejętności trenerskich. Program szkolenia obejmie: trzy weekendowe zjazdy szkoleniowe (łącznie 54 h), wizytę studyjną w działających podmiotach ekonomii społecznej i stworzenie wirtualnych podmiotów ekonomii społecznej.
Uczestnicy tej części projektu przeprowadzą również spotkanie informacyjne i promujące przedsiębiorczość społeczną w organizacjach, w których działają na co dzień. Spośród uczestników kadra szkoleniowa wybierze osiem najlepszych osób, które poprowadzą zajęcia w szkołach ponadpodstawowych. W szkoleniu może wziąć udział osoba pełnoletnia – pracownik, wolontariusz lub członek organizacji pozarządowej z województwa pomorskiego.
Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, należy do dnia 21 września 2014 roku przesłać pocztą tradycyjną do organizatora wypełniony formularz zgłoszenia, dostępny na www.ekonomiasolidarnosci.pl, gdzie znajduje się więcej szczegółów.
Rekrutacja zostanie przeprowadzona na podstawie wypełnionych formularzy. Wyniki rekrutacji zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu 26.09.2014r. Organizator zapewnia nocleg i wyżywienie podczas trwania szkolenia. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Do udziału w szkoleniach trenerskich zakwalifikuje się 20 osób (członków organizacji pozarządowych w województwie pomorskim). Po szkoleniach prowadzący zajęcia wybiorą 10 najlepszych osób (przyszłych trenerów), którzy wezmą udział w drugiej części projektu, czyli m.in. poprowadzą zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Między organizatorem a trenerem zostanie podpisana umowa cywilno-prawna, w ramach której trener otrzyma wynagrodzenie za prowadzenie zajęć w szkołach (40h). W ramach zajęć przewidziano 5 bloków 4-godzinnych w każdym semestrze, wizytę studyjną w podmiotach ekonomii społecznej w trakcie ferii zimowych, analizę społeczną otoczenia i pomoc uczniom w tworzeniu wirtualnych podmiotów ekonomii społecznej.
Najlepsze pomysły na wirtualne przedsiębiorstwo społeczne zostaną nagrodzone. Finał tej części projektu, wraz z wręczeniem nagród, odbędzie się w czerwcu w Gdańsku.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
31.05.2023
„Dyskryminacja osób z niepełnosprawnościami” – premiera raportu Fundacji Avalon
-
29.05.2023
Green Caffè Nero rusza z inicjatywą #zKawąNaRowerze
-
24.05.2023
Wiosenny Dzień Charta
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
18.05.2023
Torba STORSTOMMA dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
-
15.05.2023
Pierwsze pustułki podpatrzone w budkach lęgowych Cemex!