Pomóc dzieciom z autyzmem, niewidomym, czy bezdomnym? Kompania Piwowarska zaprasza do oddawania głosów na wybrany projekt, który otrzyma dofinansowanie od firmy. Łączna kwota grantów z programu „Warto być za!” to pół miliona złotych.
Dzięki głosom opinii publicznej wyrażonym za pomocą sms-ów lub poprzez głosowanie na stronie www.warto.eu, czy Facebooku 7 organizacji pozarządowych ma szanse na dofinansowanie projektów, które mają na celu wsparcie ludzi pokrzywdzonych przez los.
Jak głosować?
1. Na stronie www.warto.eu można przeczytać opisy zgłoszonych projektów i klikając na wybrany projekt oddać głos.
2. Można też wysłać SMSa z hasłem WARTO pod numer 7169 wpisując numer wybranego projektu. Koszt SMSa to 1,22 zł brutto. Przykład SMSa to: WARTO1
3. W aplikacji na Facebooku można oddać głos, który będzie doliczony do wybranego projektu.
Głosowanie potrwa do 26 listopada 2010r. Dodatkowo pracownicy Kompanii Piwowarskiej głosują na projekty wewnątrz swojej organizacji, a ich głosy są liczone podwójnie.
– To już V edycja programu „Warto być za!” i choć do tej pory pomoc uzyskało prawie 12.000 osób, lista potrzeb jest cały czas bardzo długa. Współpraca z prawie 40 organizacjami pozarządowymi jest dla nas cennym doświadczeniem, a dodatkowo bardzo cieszy nas radość w oczach naszych podopiecznych – mówi Katarzyna Radecka, kierownik do spraw odpowiedzialności społecznej w Kompanii Piwowarskiej S.A.
W tym roku do finału przeszło 15 projektów, które czekają na głosy opinii publicznej:
KATEGORIA I – 100 tys. zł
1. Stowarzyszenie ASLAN – „Dorastanie z dobrym wspomaganiem” – Celem projektu jest zmniejszenie różnic w społecznych i edukacyjnych szansach dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Adresowany jest do 60 osób w tym do 30 dzieci i młodzieży w wieku 8 – 17 lat i 30 rodziców z Warszawy (Śródmieście, Praga Północ, Wola, Targówek). Każde dziecko i rodzina otrzymają asystenta – psychologa lub pedagoga z doświadczeniem.
2. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim – „Centrum Charytatywne w Gorzowie Wielkopolskim” – Celem projektu jest świadczenie różnych form usług społecznych, które skierowane są do: osób zagrożonych i wykluczonych społecznie, ubogich, starszych, niepełnosprawnych, po terapii odwykowej, bezdomnych i beneficjentów pomocy społecznej.
3. Fundacja SYNAPSIS – „Moje dziecko rozwija się inaczej” – Celem projektu jest długofalowe wsparcie 40 dzieci z autyzmem, z rodzin ubogich – mieszkańców małych miast i wsi województwa mazowieckiego. Takie rodziny, często ze względów finansowych nie mają dostępu do zindywidualizowanej terapii. Takim rodzinom można skutecznie pomóc poprzez dostarczenie odpowiedniego wsparcia terapeutycznego, socjalnego i prawnego.
4. Fundacja Domy Wspólnoty „Chleb Życia” – „Równi, chociaż różni” – Celem projektu jest zaktywizowanie zawodowe osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, o niskich kompetencjach społecznych i z niską motywacją do zmiany. Projekt polega na zaoferowaniu nieodpłatnych szkoleń zawodowych, uzupełnionych doradztwem zawodowym przygotowujących do podjęcia pracy na otwartym rynku lub do podjęcia aktywności zawodowej pozwalającej uzupełnić niskie dochody z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.
5. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać szansę” – „Zobaczyć barwę, poczuć zapach, usłyszeć dźwięk – zajęcia w sali doświadczania świata” – Celem projektu jest zakup wyposażenia do sali doświadczania świata i zorganizowanie zajęć z pedagogiem oraz logopedą w nowopowstałej sali dla 100 beneficjentów ostatecznych, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do 18 roku życia. Podstawowym kryterium rekrutacji beneficjentów będzie sytuacja finansowa ich rodzin.
6. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – koło Jeleniogórskie – „Wędka zamiast ryby” – Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezdomnych i najuboższych poprzez praktyczną naukę zawodu w Spółdzielni Socjalnej „Patron”. Podczas realizacji projektu określone zostaną predyspozycje zawodowe uczestników, utworzona zostanie baza danych potencjalnych pracowników, którzy podejmą praktyczną naukę zawodu jako pomocnicy etatowych pracowników Spółdzielni Socjalnej „Patron”. Na koniec zostanie wyłoniona grupa najbardziej zmotywowanych osób, z którymi zostaną podpisane umowy o prace lub umowy-zlecenia
7. Stowarzyszenie WIOSNA – „Akademia Przyszłości – każde dziecko ma prawo do sukcesu” – Celem projektu jest pomoc dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym poprzez wyrównanie ich szans edukacyjnych. Beneficjentami jest młodzież szkolna ze szkół podstawowych i gimnazjów z obszarów blokowisk dużych miast. W 2011r. w Akademii Przyszłości weźmie udział 1000 dzieci. Głównym działaniem projektu są zajęcia prowadzone przez wolontariuszy-studentów. AP jest programem wyrównywania szans.
B. KATEGORIA II – 50 tys. zł
8. Stowarzyszenie na Rzecz Ludzi w Podeszłym Wieku „Dar Serca” – „Dziadkowie w sieci” – Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu informacyjnemu osób starszych. Projekt skierowany jest do 2 grup uczestników, między którymi występują różnice co najmniej jednego pokolenia. Są to pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” dla ludzi starszych oraz Wychowankowie Specjalistycznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Wsparcia Dziennego dla dzieci z zaburzonym zachowaniem. Głównymi działaniami w projekcie będą m.in. prowadzenie zajęć obsługi komputera, w których to zajęciach obie grupy wiekowe będą uczestniczyć razem.
9. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu – „Od treningu do samodzielnego zamieszkania” – Celem projektu jest długofalowe wsparcie osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa – niepełnosprawnych intelektualnie, tworzenie dla nich równych szans rozwoju i wzmacnianie w aktywnym, maksymalnie samodzielnym funkcjonowaniu. Wzmocnienie pozycji społecznej osób z niepełnosprawnością poprzez modernizacje infrastruktury. Beneficjentami projektu będą 24 dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną (ONI) typu umiarkowanego i znacznym oraz sprzężonymi niepełnosprawnościami.
10. Polski Związek Niewidomych – „Marsz po sukces” – Celem projektu jest zapobieganie zjawisku wykluczenia społecznego inwalidów wzroku. Projekt skierowany jest do 12 osób niewidomych i słabowidzących z powiatów: tyskiego, bieruńsko-lędzińskiego i mikołowskiego. Są to osoby ubogie. W ramach projektu zostaną podjęte następujące działania: Rekrutacja – informacja o projekcie zostanie przekazana do kół polskiego związku niewidomych. Organizacja spotkania rozpoczynającego projekt – wezmą w nim udział wszyscy beneficjenci, instruktorzy prowadzący poszczególne szkolenia i kadra zarządzająca Projektem, a także lokalne media.
11. Darłowskie Centrum Wolontariatu – „Moje miejsce moją szansą” – Celem projektu jest stworzenie otwartego codziennie w godz. 16-20 integracyjnego miejsca spotkań – Centrum Równych Szans, które ma służyć dzieciom i młodzieży szukającym wsparcia. Realizatorzy projektów to 10 osobowa grupa wolontariuszy z Darłowa. Odbiorcami będą dzieci i młodzież do 19. roku życia ze środowisk zaniedbanych (940 osób) oraz okazjonalnie 70 osób, które skorzystają z oferty Centrum. W działaniach weźmie także udział 20 osób starszych oraz 4 dzieci niepełnosprawnych.
12. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi SPOZA – „Radosne Maluchy” – Celem projektu jest stworzenie środowiskowej formy wsparcia dziennego oraz objęcie opieką pedagogiczną, psychologiczną i wychowawczą dzieci w wieku 3-5 lat pochodzących z rodzin zagrożonych marginalizacją społeczną. Głównym założeniem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, przygotowanie dzieci do nauki w szkole oraz wspieranie kompetencji wychowawczych rodziców. Beneficjentami projektu jest grupa 12-15 dzieci oraz ich rodzice.
13. Pracowania Alternatywnego Wychowania – Przedszkole „U ciekawskich” – Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym z łódzkich środowisk marginalizowanych. Uruchomione zostanie środowiskowe przedszkole socjoterapetyczne. Beneficjentami projektu będzie 20 osobowa grupa dzieci w wieku 3-5 lat oraz ich rodziców i opiekunów – wszyscy z rodzin wykluczonych społecznie.
14. Fundacja Ocalenie – „Wolontariat dla integracji – program wsparcia integracji” – Celem projektu jest wsparcie integracji cudzoziemców w Warszawie poprzez działania prowadzone przez wolontariuszy. Integracja rozumiana jest jako proces przystosowywania się do realiów społeczno-kulturowych. Projekt jest skierowany do grupy cudzoziemców zagrożonych marginalizacją mieszkających w Warszawie. Projekt koncentruje się na organizacji nauki języka polskiego oraz kultury polskiej.
15.Towarzystwo Integracji Społecznej – „Młodzież w kulturze współczesnej jako forma przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu” – Celem projektu jest aktywizacja młodzieży z Zielonej Góry zagrożonej problemem wykluczenia społecznego. Głównym założeniem projektu są warsztaty muzyczne, kabaretowe, filmowe, radiowe, medialne i artystyczne. Wszystkie programy będą prowadzone przez specjalistów. Pozyskiwaniem beneficjentów zajmą się streetworkwerzy.
Inicjatywa społeczna „Warto być za!” rozpoczęła się w czerwcu 2006 r. Szczegółowe informacje o inicjatywie znajdują się na stronie www.warto.eu
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.08.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
03.06.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy