„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja ma zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach. Dedykowana jest w szczególności dzieciom, dlatego zbiórkom krwi towarzyszą imprezy dla dzieci – występy zespołów dziecięcych, konkursy, pokazy ratownictwa, pokazy motocyklowe, koncerty.
4 kwietnia 2009 roku odbyła się pierwsza edycja „Motoserca”. Do akcji włączyło się 50 miast, 60 klubów motocyklowych i ponad 3 tys. motocyklistów. Zebrano 1331 litrów krwi.
Centralna impreza, dzięki pomocy Urzędu Dzielnicy Targówek, odbyła się 10 kwietnia br. w Warszawie w Parku Bródnowskim. Mimo tragedii, która tego dnia wydarzyła się pod Smoleńskiem, licznie zgromadzeni uczestnicy zebrali w sumie 2.449 litry. Akcja zbiórki krwi zakończyła się wspólną modlitwą wszystkich zgromadzonych, w intencji ofiar katastrofy.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku


