Pod hasłem „XX-lecie polskiej demokracji – moje życie zmieniło się, bo Polska odzyskała wolność”, Dział Prasowy Kancelarii Senatu organizuje konkurs dla dziennikarzy o Nagrodę Marszałka Senatu RP.
Celem konkursu jest ukazanie jaki wpływ na losy Polaków miało odzyskanie w 1989 roku przez Polskę wolności oraz pokazanie związków między zmianami w Polsce, a sytuacją emigrantów i Polaków żyjących poza granicami.
W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze czasopism polskich i polonijnych, rozgłośni radiowych i telewizyjnych polskich, a także polonijnych za granicą realizujących programy dla Polonii oraz współpracownicy tych redakcji.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 25 sierpnia br. publikacji lub programu zgodnych z celem konkursu, które zostały opublikowane lub wyemitowane w okresie od początku br. do 25 sierpnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w trakcie XVII. Forum Mediów Polonijnych we wrześniu br. Prace należy przesyłać na adres Działu Prasowego Kancelarii Senatu z dopiskiem na kopercie „Konkurs dla dziennikarzy”.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5.000 zł (I nagroda), 4.000 zł (II nagroda) oraz 3.000 zł (III nagroda).
M. Czerepak
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

