logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Mniej piwa, więcej paliwa
16.01.2013
Tematy: Wydarzenia

Mniej piwa, więcej paliwa



Litr Paliwa Zamiast Piwa to społecznościowy projekt charytatywny, którego celem jest zbieranie paliwa potrzebnego na dowóz osób ze sprzężoną niepełnosprawnością na rehabilitację. Beneficjentami projektu są placówki poznańskiego Stowarzyszenia Na Tak. Pierwszym ośrodkiem, dla którego organizatorzy zbierają paliwo jest Środowiskowy Dom Samopomocy „Kamyk”.

Dowóz osób niepełnosprawnych do jednej placówki rehabilitacyjnej pochłania średnio 6000 litrów paliwa rocznie. Jak piszą inicjatorzy, projekt wskazuje wprost, że pomaganie to „małe piwko” – jedno piwo w pubie kosztuje mniej więcej tyle co litr paliwa, który w transporcie zbiorowym starcza na jednorazowe dowiezienie osoby niepełnosprawnej na rehabilitację.

Wesprzeć akcję można na dwa sposoby: poprzez aplikację na stronie www.litrpaliwa.pl lub wysyłając sms o treści AP.LITRPALIWA na numer 75068 (siedemdziesiąt pięć zero sześćdziesiąt osiem). Za każdy przelany litr mecenas akcji – poznańska firma VERBICOM – przekaże 1 zł na rzecz inicjatywy.

Ambasadorami akcji zostali Kasia Bujakiewicz, Mezo, Audiofeels i Me Myself and I. Do akcji włączyły się też firmy Survival Team i Alti Paralotnie, które chcąc zachęcić ludzi do tankowania, ufundowały nagrody – na tych, którzy do czerwca 2013 roku zatankują najwięcej litrów paliwa, czeka kurs paralotniaski i czterodniowy survival. Co miesiąc tworzony jest również ranking z drobnymi nagrodami, tj. kurs języka angielskiego, kupony do salonu urody czy bilety do teatru.

Organizatory szacują, że wystarczy, by co setny poznaniak przekazał 1 litr paliwa, żeby zapewnić roczny dowóz osób niepełnosprawnych do Kamyka.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

  • 19.05.2026Wydarzenia

    Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek