Projekt „Młodzież i filantropia” Fundacji dla Polski powstał z myślą o szkołach, które chcą poznać i włączyć do swoich działań metodę projektu edukacyjnego jednocześnie angażując uczniów w sprawy ich społeczności lokalnej. Ma on charakter interdyscyplinarny – wykorzystuje treści ustalone dla różnych przedmiotów w podstawie programowej.
W ramach projektu uczniowie zapoznają się z ideą filantropii i problemami społecznymi oraz przekonują się o wadze własnej aktywności. Odwiedzają lokalne organizacje pozarządowe i przygotowują na ich temat prezentacje, które potem przedstawiają na forum szkoły. Dla lokalnej organizacji mogą dzięki temu wygrać 5 tys. zł.
Projekt pilotażowy jest realizowany od października 2011r. w dwóch warszawskich szkołach średnich w partnerstwie z Institute for Philanthropy w Londynie i Towarzystwem Przyjaciół I SLO w Warszawie. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Film zrealizowany w ramach programu można obejrzeć w serwisie YouTube.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

