12 stycznia zakończyła się rywalizacja miast w ramach V edycji akcji „Świeć Się z ENERGĄ”. Zwycięzcą głosowania internautów na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce po raz drugi zostało Bielsko-Biała. Łącznie oddano niemal 103 tys. głosów. Na ogólnopolskiego zwycięzcę i pozostałych finalistów wojewódzkich czekają nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości ponad 25 tys. zł. Prezenty trafią na wskazane przez władze miast cele społeczne, jak domy dziecka czy inne placówki opiekuńczo-wychowawcze.
Kolejne miejsca zajęły: Szczecin, Rzeszów, Gdynia, Legnica, Toruń, Bielsk Podlaski, Piła, Nowy Sącz, Nysa, Warszawa, Bartoszyce, Skarżysko-Kamienna, Zamość, Łódź i Gorzów Wielkopolski.
Sponsorem nagrody głównej jest spółka ENERGA Oświetlenie, zaś fundatorem nagród dla szesnastu laureatów wojewódzkich jest sklep.energa.pl.
zobacz także
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach
-
20.02.2026Wydarzenia
Komitet Ochrony Praw Dziecka i Starbucks razem dla dzieci

