Odwaga do wejścia w świat skrajnej biedy i chęć pomocy najbardziej potrzebującym, a także zapał do pracy i pozytywna energia – to cechy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W XI edycji projektu udział weźmie 8,5 tys. osób, z czego ponad 1 tys. w województwie mazowieckim.
Zakończono właśnie rekrutację wolontariuszy do projektu SZLACHETNA PACZKA. Rekordowa liczba chętnych do udziału w tegorocznej akcji znajdzie potrzebujących z najbliższej okolicy, przeprowadzi ankiety i włączy rodziny do projektu. W roku 2011 wolontariusze mazowieckiej SZLACHETNEJ PACZKI chcą pomóc około 1000 rodzin w województwie.
– Jesteśmy na półmetku tegorocznej edycji projektu, a efekty już przekroczyły nasze najśmielsze wyobrażenia. Ponad dwukrotnie większa – w porównaniu do roku ubiegłego – liczba wolontariuszy to szansa na walkę o lepsze jutro najbardziej potrzebujących i pomoc wielu ubogim. Niebawem rozpoczynamy poszukiwania darczyńców. Jesteśmy przekonani, że znajdziemy wrażliwych i szczodrych ludzi, dzięki którym marzenia wielu potrzebujących rodzin staną się rzeczywistością, a widok nowej pralki czy lodówki wywoła radość i łzy szczęścia – podkreśla Magdalena Ząbek, Koordynator Wojewódzki projektu SZLACHETNA PACZKA na Mazowszu.
Mazowiecka SZLACHETNA PACZKA działa od 2007 roku i zrzesza obecnie 1001 wolontariuszy, w tym 40 liderów rejonów. Dzięki wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w ubiegłym roku udało się pomóc 830 najuboższym rodzinom w województwie mazowieckim. W całej Polsce pomoc otrzymało 8.201 rodzin.
Więcej o Mazowieckiej SZLACHETNEJ PACZE znaleźć można na stronie www.szlachetnapaczka.pl, blogu oraz profilu na Facebook.com
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym