Problemu segregacji śmieci końca nie widać, tak jak nie widać Londynu na reklamach kampanii "Recykling". Chociaż Komisja Europejska walczy z emisją gazów cieplarnianych, wspomaga rozbudowę naturalnych nośników energii i wydaje tysiące euro na programy segregacji śmieci w krajach członkowskich, a przyzwyczajenie konsumenckie powoli się zmieniają, czego dowodem mogą być ekotorby, to i tak poziom zanieczyszczenia nie spada.
Kwestia segregacji przerosła nawet kraj-filar Wspólnoty, Wielką Brytanię. Londyn tonie w odpadach, a Tamiza zamienia się w rzekę śmieci. Taka wizję przedstawia kampania na rzecz recyclingu, która początkowo obejmowała cztery największe dzielnice miasta znajdujące się w samym centrum. Kampania powstała w ramach 5-letniego projektu Recycle Western Riverside, z inicjatywy organizacji Western Riverside Waste Authority i władz dzielnic Hammersmith, Fulham, Lambeth, Wandsworth, Kensington i Chelsea
Kampania miała zachęcić Londyńczyków do segregacji śmieci, zmniejszenia ich ilości i kupowania produktów przyjaznych środowisku.
Londyn jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych stolic świata. Skażenie Tamizy ściekami groziło niedawno epidemią. Problem jest na tyle poważny, iż Londyńczycy doczekali się nawet określenia smog londyński.
A. Kropelnicka
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
18.08.2022
We własnym kubku płacisz mniej. Żabka umożliwia zakup tańszej kawy ze swoim kubkiem
-
12.08.2022
Dlaczego wymieniamy telefony i czym kierujemy się przy ich wyborze?
-
08.08.2022
Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół
-
27.07.2022
Na Dzień Ryby zapraszają bocian, byczek, kur i zając
-
26.07.2022
Kampania Poland Soul Travel promuje slow turystykę wśród Austriaków i Szwajcarów
-
21.07.2022
Krwawe diamenty