Lewandowska, Pyrek i Olszański grają razem
Anna Lewandowska, Cezary Pazura, Zygmunt Chajzer, Magdalena Różczka, inne znane osoby oraz zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska zachęcają do wspierania sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.
W środę, 16 listopada, w 250 lokalizacjach w całej Polsce (Górny Śląsk, Kraków, Łodź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, i Wrocław) pojawiły się billboardy, które zachęcają do kibicowania i wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych.
Poza Anną Lewandowską, prezes Olimpiad Specjalnych Polska, w kampanii wzięli udział ambasadorowie Olimpiad Specjalnych – sportowcy, dziennikarze i artyści. Na plakatach wspólnie z Anną Lewandowską i zawodnikami Olimpiad Specjalnych występują: Kinga Baranowska (himalaistka), Monika Pyrek (lekkoatletka, wicemistrzyni świata), Magdalena Różczka (aktorka), Zygmunt Chajzer (dziennikarz), Michał Olszański (dziennikarz), Cezary Pazura (aktor), Andrzej Supron (zapaśnik, mistrz świata i wicemistrz olimpijski), Sebastian Świderski (siatkarz, wicemistrz świata), Grzegorz Tkaczyk (szczypiornista, wicemistrz świata), Jakub Wesołowski (aktor), Andrzej Wrona (siatkarz, mistrz świata). W kampanii wystąpili także zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska – Magdalena Miklas, Lidia Stadler, Jakub Ruciński i Konrad Skrętkowski.
Celem Kampanii #GrajmyRazem jest dotarcie do społeczeństwa z przesłaniem Olimpiad Specjalnych oraz promocja Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2017 roku odbędą się w Austrii. Olimpiady Specjalne Polska szacują, że kampania dotrze do około 5 milionów osób.
Pierwszy etap kampanii #GrajmyRazem potrwa od 16 listopada do początku grudnia. Autorem zdjęć jest Marta Wojtal, za stylizację odpowiadał Piotr Sałata, a za scenografię Piotr Stachurski. Sesja zdjęciowa do kampanii odbyła się 23 września w PIN-UP Studio. Powierzchnie reklamowe udostępnia Clear Channel Poland. Partnerem kampanii jest Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), Sponsor Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017.
Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym skierowanym do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów, są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność na początku lat osiemdziesiątych. Ruch w Polsce reprezentuje 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu