Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii „Lepszy start dla Twojego dziecka”, organizowanej przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. Kampania jest kierowana głównie do kobiet w wieku 18-35 lat spodziewających się dziecka bądź planujących ciążę. Zwraca uwagę, że nawet najmniejsza ilość alkoholu wypita przez kobietę w ciąży może mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Działania kierowane są zarówno bezpośrednio do kobiet, jak i lekarzy ginekologów oraz położnych.
Kampania informacyjna i promocyjna odbywa się poprzez dystrybucję ulotek (180.000 szt.), plakatów (2450 szt.), m.in. do szpitali, klinik, aptek, lekarzy ginekologów i położnych na terenie całego kraju. Prowadzona będzie do października br.
Ubiegłoroczna edycja kampanii dotarła z przekazem do 40% kobiet w grupie docelowej. Hasło kampanii wraz z adresem dedykowanej strony internetowej www.lepszystart.com.pl pojawi się na stałe na ulotkach jednego z popularniejszych testów ciążowych.
– Poprzez kampanię „Lepszy start dla Twojego dziecka” chcemy uczulić kobiety, aby w trakcie ciąży dla dobra swoich dzieci zachowały całkowitą abstynencję od alkoholu, gdyż żadna dawka nie jest bezpieczna i każdy rodzaj alkoholu może mieć ten sam szkodliwy wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. (…) Chcemy zwracać uwagę na zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu w trakcie ciąży, aby budować wśród przyszłych mam odpowiedzialne zachowanie wobec swoich nienarodzonych dzieci – mówi Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego.
Działania w ramach „Lepszy start dla Twojego dziecka” organizowane są cyklicznie od 2008 r. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Położnych.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy