Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, 5 marca br. od 12 do 15 lekarze i specjaliści Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego w Warszawie zapraszają kobiety po zabiegach onkologicznych piersi na dzień otwarty pod hasłem „Wróć do bycia sobą”. Celem spotkania jest pomoc kobietom w trakcie leczenia oraz podczas długiego i złożonego procesu dochodzenia do zdrowia i powrotu do aktywnego życia.
Gośćmi będą Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek oraz Krystyna Kofta, pisarka i felietonistka. W trakcie spotkania organizatorzy zaprezentują krótki spot dotyczący rehabilitacji po zabiegu usunięcia nowotworu piersi. Film pokazuje, jakim ograniczeniom podlegają kobiety po operacjach i jak ważne jest trafienie do gabinetu rehabilitacyjnego oraz podjęcie terapii. Spot wyprodukowała redakcja Medexpress.pl w ramach patronatu medialnego.
Uczestniczki tego wydarzenia będą miały okazję wymienić doświadczenia z kobietami, które ten okres mają już za sobą. Dowiedzą się od lekarzy, co oferuje im obecnie medycyna w zakresie leczenia nowotworu
piersi, jakie są możliwości rekonstrukcji piersi po mastektomii, jak powinna przebiegać prawidłowo rehabilitacja, zarówno w placówkach medycznych jak i ta codzienna w domu. Podczas spotkania uczestniczki będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy, rehabilitantów, dietetyka i psychologa, którzy udzielą wskazówek m.in. na temat prawidłowego odżywiania, właściwej pielęgnacji ciała, poprawy wyglądu czy doboru garderoby i bielizny po mastektomii.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

