Chory, a lata samolotem. Chora, a jeździ samochodem terenowym. Pilot uczący dzieci i studentka biorąca udział w rajdach off-road opowiadają o wytrwałości i odwadze w realizowaniu swoich marzeń oraz w walce o własne zdrowie. Oboje cierpią na przewlekłe schorzenie neurologiczne, postrzegane jako prowadzące do niepełnosprawności, jakim jest stwardnienie rozsiane (nazywane także SM, od łac. sclerosis mutiplex oraz MS, z ang. multiple sclerosis).
Kampania ma na celu przekonanie opinii publicznej, decydentów i samych dotkniętych chorobą, że właściwie dobrana terapia może dać szanse na normalne funkcjonowanie, warto więc się jej poddawać i w nią inwestować. Pokazuje osoby z SM, które robią wszystko, by choroba nie zakłóciła ich codziennego życia.
Z badań przeprowadzonych przed kampanią wynika, że osoby ze stwardnieniem rozsianym mają poczucie, że są traktowane przez społeczeństwo jako skazane na problemy w funkcjonowaniu, a przez to wykluczane. 21% badanych nie powiedziało w pracy o swoim stanie zdrowia (część w obawie przed zwolnieniem i podzieleniem losu innych chorych, którzy stracili pracę po tym, jak przyznali się do choroby). Choroba jest widziana przede wszystkim przez pryzmat problemów z poruszaniem się, równowagą, motoryką ciała. Ponad połowa Polaków wierzy, że SM to choroba śmiertelna, a 36% jest zdania, że takie osoby nie są w stanie uczestniczyć w życiu społecznym i muszą być na rencie.
Ta choroba neurologiczna występuje u ludzi między 20. a 40. rokiem życia. Nie istnieje rejestr pacjentów, ale szacuje się, że w Polsce choruje na nią około 40 tys. osób. Do tej pory nie wynaleziono skutecznego leku na stwardnienie rozsiane. Możliwe jest jednak wpływanie na przebieg choroby i łagodzenie jej skutków.
Partnerami kampanii są Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja NeuroPozytywni, Fundacja Urszuli Jaworskiej oraz portal neuropsychologia.org
Kampania będzie emitowana w telewizjach (TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN, TVN 7,TVN Style, TVN Turbo i TVN Meteo, TELE5, POLONIA1), w sieci Multikino, na 300 ekranach plazmowych sieci Benefit Multimedia, na ekranach City TV, w radio (TOK FM, Złote Przeboje, Roxy, Antyradio, Radio Merkury, McRadio, Radio Łódź, Polskie Radio Lublin, RadioVox, Radio Kolor, Radio PIK), na autobusach, na 500 nośnikach reklamy zewnętrznej typu billboard i citylight (AMS) na terenie całej Polski oraz w prasie (Gazeta Wyborcza, Metro, Duży Format).
Organizatorem kampanii jest agencja TELESCOPE, odpowiedzialna za strategię, kreację, produkcję i media. Za stronę digital odpowiada agencja Eura7, a za media relations Multi Communications.
Materiały z kampanii oraz wyniki badań konsumenckich, będą dostępne do pobrania na stronie www.sm-walczosiebie.pl. Po kampanii, która potrwa do końca listopada, odbędzie się badanie ewaluacyjne.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy