Film „Kumare. Guru dla każdego” (reż. Vikram Gandhi) zostanie zaprezentowany w ramach cyklu „Na szczęście film” w czwartek 25 października o godz. 19:30 w kinie Praha w Warszawie.
Kumaré to oświecony guru ze Wschodu, który zbudował wspólnotę ludzi głęboko wierzących
w głoszone przez niego przesłanie. Odwołując się do hinduskiej filozofii i jogi, Kumaré proklamował transcendentne idee, nakłaniając ludzi do życia w zgodzie z samymi sobą, nieszkodzenia innym i uspakajania ciała na drodze fizycznych i oddechowych ćwiczeń ruchowych. Jego poglądy okazały się równie pożądane, co skuteczne, bo do wspólnoty dołączali wciąż nowi ludzie, zarówno młodzi, jak i starzy, bez względu na płeć, zawód i zainteresowania. Kumare nie jest jednak prawdziwym przewodnikiem duchowym, lecz artystą, prowadzącym dokładnie zaplanowany eksperyment społeczny. Vikram Gandhi próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym we współczesnym świecie może być iluzja.
Film otrzymał nagrody m.in. na następujących festiwalach: 2011 – FF SXSW, Nagroda Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, 2011 – FF Napa Valley, Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, 2011 – Dallas Video Fest, Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego.
Po filmie odbędzie się panel z udziałem psycholożki dr Anety Dowgiert oraz nauczyciela jogi Przemka Nadolnego. Bilety w cenie 15 złotych (ulgowy) i 17 (normalny). Więcej informacji na temat cyklu filmowego „Na szczęście film” znajduje się na stronie www.kinoterapia.pl oraz na portalu Facebook.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

