Przeciętna polska rodzina wytwarza ok. 500 kg odpadów komunalnych rocznie. W ciągu roku powstaje ich blisko 12.000 000 ton. Zdecydowana większość z nich – 95% – trafia na wysypiska. W Gdańsku część odpadów będzie można zamienić na bilety do instytucji kulturalnych. Zbiórka odbędzie się na Targu Węglowym w sobotę 18 września w godzinach 10.00 – 14.00.
Przynoszone przez mieszkańców odpady będą wymieniane na bilety do kin, teatrów, muzeów, galerii, klubów oraz na koncerty. Zebrane produkty zostaną najpierw poddane segregacji, a później recyklingowi. Jedna osoba będzie mogła otrzymać 1 bilet.
Głównym celem wydarzenia jest edukacja ekologiczna i kulturalna, a także pokazanie, że oba obszary życia: ekologia i kultura muszą iść w parze. Zdaniem organizatorów człowiek kulturalny powinien umieć segregować odpady.
Aby otrzymać 1 bilet należy przynieść na akcję minimum:
• 10 butelek lub słoików szklanych
• 10 butelek lub kubeczków plastikowych
• 10 puszek aluminiowych po napojach
• 10 kartonów po napojach (mleku, sokach)
• 10 zużytych baterii
• 5 kg makulatury
• 5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (świetlówki, suszarki)
• 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (telewizor, lodówka)
Organizatorami zbiórki są: Fundacja EkoRozwoju, Dominik Dobrowolski – www.cycling-recycling.eu, Fundacja Projekt: Kultura oraz Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

