Ruszyła pierwsza odsłona miejskiej kampanii ”Kultura Leczy”, której celem jest zachęcenie mieszkańców Warszawy i okolic do uczestniczenia w kulturze. Jak dowodzą badania naukowe kultura pozytywnie wpływa na sampoczucie, redukuje odczuwanie bólu i niepokoju w chorobie, podnosi poziom endorfin i libido, opóźnia procesy starzenia – słowem wzmaga apetyt na życie! Kino, muzykę czy streetart „na receptę” przygotowała Fabryka Komunikacji Społecznej
W starożytnej Grecji wierzono, że dwie lub trzy pokaźne dawki tragedii są wystarczające do oczyszczenia ciała z negatywnych emocji, a dzięki doświadczeniu komediowej sztuki, muzyki i tańca człowiek staje się odświeżony psychicznie, odrodzony duchowo i chętny do podjęcia nowych działań. By zachować zdrowy tryb życia Grecy zinstytucjonalizowali proces oczyszczającego rytuału „katharsis” – ustanawiając cykliczne święta w teatrze.
Polacy nie gęsi swoją kulturę mają, a do aktywnego korzystania z warszawskiego „uzdrowiska kultury” zachęca Fabryka Komunikacji Społecznej.
Opublikowany przez www.kulturalna.warszawa.pl 13 maja 2018
Kreacja kampanii Miasta Stołecznego Warszawa zaproponowane przez agencję opiera się na przekonaniu, że obcowanie z kulturą wpływa pozytywnie na samopoczucie, redukuje stres, a nawet zwiększa odporność psychiczną i fizyczną. Stąd główne hasło kampanii „Kultura leczy”.
We współpracy z www.kulturalna.warszawa.pl wystartowaliśmy z nową kampanią. Zalecamy korzystanie z bogatej oferty kulturalnej Warszawy bez ograniczeń. Kultura leczy!
Opublikowany przez Fabryka Komunikacji Społecznej 14 maja 2018
Komunikaty kampanii będą dostępne w przestrzeni miejskiej na słupach i billboardach, przystankach autobusowych, w metrze, radiu i Internecie przez ponad dwa tygodnie.
„Chcemy pokazać dostępność i różnorodność warszawskiej oferty kulturalnej, w której każdy może znaleźć coś dla siebie” – informują realizatorzy.„Będziemy namawiać warszawiaków do przyjęcia niczym lekarstwo dawki kultury.W wiosennej odsłonie zachęcamy ich do czytania poezji, udziału w wydarzeniach filmowych i muzyczno-tanecznych oraz odkrywania sztuki w przestrzeni miejskiej”.
Kampania potrwa do 31 maja. Jej druga część planowana jest na październik. Warszawiacy mogą spodziewać się jesiennych zaproszeń m.in. do muzeów i teatrów oraz udziału w miejskich happeningach.
Kampania jest ściśle powiązana z badaniami segmentacyjnymi w obszarze uczestnictwa w kulturze przeprowadzonymi przez Urząd m.st. Warszawy w ostatnim kwartale 2017 roku. Pozyskana w ich efekcie wiedza ułatwiła rozpoznanie grupy docelowej. Kampania wpisuje się także w działania na rzecz rozwoju publiczności, realizowane w ramach warszawskiego Programu Rozwoju Kultury.
Informacje o tym jak „zażywać” kulturę w pigułce udostępnione są na stronie oraz www.kulturalna.warszawa.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu