Coca Cola produkuje Kroplę Beskidu w nowej butelce – ma ona o 16 procent niższą zawartość plastiku. To oznacza o 13 procent niższą emisję dwutlenku węgla w procesie produkcji.
Firmy z systemu Coca-Cola promują recykling opakowań oraz ograniczanie ich wagi. – Do wyprodukowania nowej butelki Kropli Beskidu zużyto do 16% mniej plastiku. Dzięki temu możliwe jest m.in. łatwiejsze zgniatanie opakowania. Mniej odpadów opakowaniowych oznacza czyste środowisko, ograniczenie kosztów związanych z zagospodarowaniem odpadów i zmiejszenie zużycia zasobów surowcowych. – mówi Alicja Jelec, odpowiedzialna za markę Kropla Beskidu w Coca-Cola Poland Services.
Celem spółek w ramach systemu Coca-Cola jest stworzenie obiegu zamkniętego opakowań, od wytworzenia, po wykorzystanie i ponowne przetworzenie odzyskanego surowca do produkcji nowego opakowania. W ciągu ostatnich lat firma Coca-Cola systematycznie redukowała wagę swoich opakowań PET – w ubiegłym roku od 4% do 19% w zależności od typu opakowania.
Tworzywo pochodzące z recyklingu stosuje się obecnie do produkcji dwóch rodzajów butelek i stanowi ono od 20% do 25% materiału tych opakowań. W 2010 roku zredukowano także wagę dwóch rodzajów nakrętek, w tym do Kropli Beskidu, odpowiednio o 13% i 22%.
W promocję Kropli Beskidu oraz Beskidu Sądeckiego, gdzie znajduje się źródło „markowej” wody zaangażowano podróżnika Marka Kamińskiego. Wraz z reżyserem Wojciechem Szumowskim nakręcił on krótkometrażowy dokumentalny film pt. „Ostoja”. Film opowiada o atrakcjach przyrodniczych regionu oraz o miasteczku Tylicz, znajdującym się niedaleko głównego ujęcia Kropli Beskidu. Premiera filmu miała miejsce 29 września.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
25.10.2023
Lidl i WWF Polska łączą siły na rzecz odtworzenia krajobrazu rolniczego w Polsce
-
24.10.2023
Gala Effie Awards Poland 2023
-
13.10.2023
Znamy Nominowanych Effie Awards Poland 2023
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!